Android Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır?

By | 23 Ağustos 2017
1 sene önce 1.755 views 0 Comment

Android 8.0 yani bilinecek adı ile Oreo güncellemesi ne zaman telefonlara gelecek? Android 8.0 güncellemesi nasıl yapılacak? Tüm bu soruları sizler için bu kısa rehberde derledik.
Hızlı ve Öfkeli her film çıkardığında yeni bir sürüm çıkaran Google, 22 Ağustos 2017 yani bugün içerisinde Android 8.0 işletim sistemini duyuracak. Teknoloji meraklılarının iple çektiği günlerden biri daha geliyor. Yeni piyasaya sürülen Android 8.0, ABD yerel saati ile 99 yıl sonraki güneş tutulmasıyla aynı zamanda çıkacak. Bu da hoş bir tesadüf olarak göze çarpıyor. Google, en yeni mobil işletim sistemi olacak Android 8.0’ı çıkarmaya hazırlanırken biz de sizler için sıkça sorulan sorulara cevap verdik.

İlk güncelleme hangi telefonlara gelecek dersiniz? Tabi ki Google’nin Pixel ve Pixel XL modelleri Android 8.0’ın ilk güncellemesini alacak. Güncelleme, bu telefon kullanıcılarına OTA güncellemesi olarak bildirilecek. Öte yandan Google’nin telefonları haricinde yine Android’in çıkış yeri olan Amerika’da ilk olarak güncellemeler gelecek. Bu arada Android 8.0’ın resmi adı olan Android O’daki O harfi, “Oreo” yu temsil ediyor.
Android 8.0, tüm dünyaya küresel bir lansmandan sonra resmi bir şekilde çıkışını gerçekleştirecek. Kesinleşen dedikoduları gün içerisinde güncelleme gelmeye başladığında daha net görmeye başlayacağız. Android 8.0 güncellemesini nasıl indireceğiniz ve kuracağınızı da hemen aşağıda anlattık.

Android O, resmi çıkışını gerçekleştirdikten sonra otomatik güncelleme bildirimi gelmeden OTA güncellemesini el ile yapmak için öncelikle ayarlar kısmına girin. Daha sonra telefon hakkında bölümünden sistem güncelleme kısmına tıklayın. Eğer Android 8.0, siz bu işlemleri yaptığınızda bulunduğunuz bölgede yayınlanmışsa bu güncellemeyi anında yapabilirsiniz.
Fakat bu işlemleri yapmadan önce tüm dosyalarınızı yedeklemeyi ve telefonunuzu şarj ederek en az %75 pil gücü ile şarjdan çıkarmayı unutmayın. Aksi taktirde güncelleme yarım yamalak yapılarak telefonunuzda yazılımsal hatalara yol açabilir. Bu da sizi epey uğraştıracaktır.

Gorilla Glass nedir? Ne işe yarar?

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir