Android telefonlara sanal tuş ekleme nasıl yapılır?

By | 25 Temmuz 2017
1 sene önce 674 views 0 Comment

Bilindiği üzere MacBook’un son sürümüne dokunmatik çubuk özelliği gelmiş bu da “sanal tuş” olarak tanımlanmıştı. Android cihazınıza, bu özelliği root yaparak kolayca ekleyebilirsiniz. Ancak telefonunun garantisinin bozulmamasını isteyenler ve root yapmak istemeyenler için de bir çözüm yöntemi var.

MacBook, son sürümle birlikte kullanıcıları için çok kullanışlı bir özellik getirdi. Dokunmatik çubuk, başka bir deyişle sanal tuşlar, tüm kullanıcıların zevkine hitap ediyordu. XDA geliştiricileri ise bu özelliğin bir benzerini Android işletim sistemine uyarlamak için Touchbar adlı bir uygulamayı piyasaya sürdüler.

Touchbar adlı uygulama ile cihazınızı daha etkin olarak kullanabileceğinizi söylememiz mümkün.

İlk olarak telefonunuzun ayarlar bölümünden ‘bilinmeyen kaynak kodlarına erişim izni’ni aktif etmeniz gerekiyor. Daha sonra XDA geliştiricilerin sitesinden Touchbar adlı .apk dosyasını indirmeniz gerekiyor.

APK dosyasını yükledikten sonra yerleşim yeri, depolama alanı, işlevler gibi gerekli izinleri vererek sistem ayarlarını etkinleştirin. Bu ayarlar, uygulamanın parlaklık, ses vb. parçalarını değiştirmesine olanak sağlayacak. Son olarak rahatsız etme butonunu ve dokunmatik çubuğu etkinleştirin.

Tüm bu işlemler bittikten sonra, uygulama başarı ile kuruldu demektir. Parmağınızı ekranınızın alt bölümünde gezdirdiğinizde dokunmatik çubuğa erişim imkanınız olacak. Önünüzde bazı seçenekler belirecek ve bu uygulama sayesinde, Wi-Fi, Bluetooth, parlaklık, müzik seviyesi, zil sesi, otomatik döndürme gibi özellikleri kontrol edebilirsiniz.

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz gibi, Touchbar’da Google’da arama yapabileceğiniz bir düğme bile bulunuyor. Böylelikle ekranınızda daha az yer kaplayarak işlevselliği maksimum düzeyde size yaşatıyor.

Akıllı telefonunuz ile geceleri fotoğraf çekmenin püf noktaları

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir