Apple Telefonlarda Kullanabileceğiniz Alternatif Uygulamalar

By | 12 Eylül 2017
1 sene önce 1.162 views 0 Comment

Apple, her güncellemesi ile yeni uygulamalar da geliştiriyor. Her yeni işletim sistemi güncellemesinde yeni uygulamalarla karşılaşabiliyoruz. Bu Apple’a has uygulamaların, benzerleri veya alternatifleri ise bazen daha iyi daha kullanışlı olabiliyor. Tabi ister iPhone uygulaması olsun ister başka bir şirkete ait uygulama olsun, bütün mobil uygulamaların iyi mi kötü mü olduğu tamamen kullanıcının kişisel kanaatına bağlıdır. Biz ise genel geçer bazı kabulleri burada listelemeye çalışacağız:

1- Mail yerine E-Mail

Apple‘nin kendi uygulaması çoğu zaman ihtiyaçları karşılasa da e-mail uygulaması, gelen e-postaları isteğe göre otomatik olarak sınıflandırabiliyor ve hız açısında Apple’nin uygulamasına fark atıyor.

2- Calendar yerine Google Takvim

Android kullanıcıları, hali hazırda bu uygulamaya sahipler. Apple’nin kendi takvim uygulaması ile karşılaştırıldığımızda daha kompakt bir tasarım sunan Google’nin takvim uygulaması, ek olarak Facebook, Google ve Youtube ile uyumlu çalışabiliyor.

3- Notlar yerine Evernote

Evernote, yalnızca Apple’nin cihazlarında değil Android cihazlarda da kullanılabilecek bir uygulama. Evernote, video ve resim gibi birçok formatta not almaya olanak tanıyor. Notlara, hatırlatıcı kurabiliyor ve aralarında aramalar yapabiliyorsunuz. Üstelik diğer cihazlarınızla da senkronize edebiliyorsunuz.

4- Haritalar yerine Google Haritalar

Google Harita Android’de hali hazırda kurulu gelen bir uygulama ve Apple’ın harita uygulamasına nazaran daha güvenilir ve daha fazla rotaya sahip.

5- Apple Music yerine Spotify

Aslına bakıldığında iki uygulama da ücretli ve iki programın da içerisinde büyük bir müzik arşivi bulunuyor. Fakat Spotify‘ın geliştiricilerinin tüm işi bu olduğundan Apple’a göre daha avantajlı bir konumda olduğunu söyleyebiliriz.

6- Safari yerine Google Chrome

Google Chrome, çok fazla RAM tüketen bir uygulama olduğu doğrudur. Fakat bu daha çok Windows için geçerli bir durum. Safari yerine Google Chrome‘u kullanarak cihazlarınız arasında senkronizasyonu kullanabiliyorsunuz.

7- Sayfalar yerine Microsoft Word

Microsoft Word‘u bilmeyen yoktur. Her ne kadar Apple’da Pages adlı uygulama kullanılsa da Microsoft Word’un dünya çapında kullanılan bir uygulama olduğunu söylememiz ve daha kolay olduğunu belirtmemiz, Microsoft Word’u kullanmak için geçerli bir sebep olabilir.

8- Health yerine MyFitnessPal

Apple’nin geliştirdiği sağlık uygulaması yalnızca Apple’a uyumlu cihazlar aldığınızda işlevini tam olarak gösterebiliyor. Fakat MyFitnessPal uygulaması hem yaktığınız kaloriyi hem de attığınız adımı sayabiliyor. Hem Apple’nin cihazları ile de uyumlu olarak çalışıyor.

Iphone 8’in Şarj Ömrü Ne Kadar Olacak?


Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir