Bilgisayardan Telefona Kablosuz Veri Aktarmak

By | 13 Ekim 2017
12 ay önce 555 views 0 Comment

Dosya aktarımı, günlük hayatımızda sıradan bir hal almaya başladı. Fakat her zaman yanımızda kablo taşıyamayabiliriz. Bu durumda kablosuz aktarım yapmamız en kolay yol. Bunun da en kolay seçeneği WhatsApp olarak görülüyor.

Android için birçok uygulama olsa da, iOS kullananlar için tam bir zulüm haline gelen dosya aktarımını kablosuz ve saniyeler içerisinde çözmek için yazımızın devamına göz atmanızı öneriyoruz.

Yüksek boyutlu videoları saymazsak her türden dosyayı WhatsApp Web sayesinde bilgisayarınıza veya telefonunuza aktarabilirsiniz. Aynen öyle, bu işlem çift yönlü çalışabiliyor. WhatsApp mesajları da gelen güncellemelerle uçtan uca şifreli olduğundan dolayı dosyalarınızı tamamen güvenli bir şekilde aktarmış oluyorsunuz.

Bu işlemler için bir adet WhatsApp grubu kurmanız yeterli olacaktır. Ancak WhatsApp grubunun en az iki kişilik olduğunu hatırlatalım. Bu sebeple yakın olduğunuz biri ile ya da aktif olarak kullanmadığınız telefonunuzu kullanarak grup kurabilirsiniz. Daha sonra eklediğiniz kişiyi gruptan çıkarabilirsiniz, bu sayede hem karşınızdaki kişi rahatsız olmaz hem de siz işinizi görmüş olursunuz. Özel dosyalar için de grupta bir ikinci kişinin olması risk yaratabilir.

Dosya aktarımı için bilgisayarınızda web.whatsapp.com adresini açın. Daha sonra telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.

Android telefonlarınız için sohbetler – menü – whatsapp web yolunu takip edin.

Nokia S60 veya Windows Phone işletim sistemi yüklü telefonlarınız için menüden whatsapp web’e girin.

iOS yüklü cihazlarınız için ise yine ayarlar kısmından whatsapp web’e giriş yapın.

Hemen ardından, bilgisayardan girdiğiniz sayfada çıkan QR kodunu tarayıcıya taratın. Böylelikle WhatsApp Web’e giriş yapmış ve dosya transferlerinde yaşayacağınız zorluğu minimuma indirmiş olursunuz. Bu noktada yapmanız gereken tek şey, transfer etmek istediğiniz dosyayı, kurduğunuz grubun içine sürükleyip bırakmak olacaktır. Daha sonra telefonunuzdan dosyayı indirerek, kolay bir şekilde aktarımı gerçekleştirmiş olacaksınız.

Samsung Telefonlarda Bixby Düğmesine Başka Görevler Atamak


Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir