En Çok Kullanılan Spor Aletleri

By | 29 Nisan 2017
1 sene önce 440 views 0 Comment

İnsanlar artık spor yapmayı kendi yaşam tarzı olarak benimsemeye başladı dolayısıyla gencinden yaşlısına pek çok kişiyi spor salonlarında görebilmek mümkün. Ancak spor salonlarında çalışacak kadar zamanları olmayan insanların da olduğu bilinir. Özellikle kendi vücutlarına dikkat etmek isteyen insanların da sağlık bir şekilde vücutlarını şekillendirebilmeleri için yediklerine içtiklerine çok dikkat etmesi gerektiğini düşünürler. Bu makalemizde sizlere en popüler spor malzemelerinden bahsetmek istedik.

Fitness yapabilmeniz için evinize alacağınız birçok alet vardır üstelik bu aletleri satın aldığınız da spor salonlarına da para vermek zorunda değilsiniz.

Bahsettiğimiz fitness aletlerinden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz. Bu fitness aletlerinden bazıları şunlardır; koşu bandı, makineler, dambıllar, tere bandı, pilates topları, pilates çemberi, body bar, step board, göğüs geliştirici yay, atlama ipi vb. gibi.

Koşu Bandı

Koşu bandı sporla uğraşan herkesin çok rahat bir şekilde ulaşacağı temel bir alettir. Evinize bir koşu bandı aldığınız da spor salonlarına gitmenize gerek kalmaz. Evinizin bir odasına koyabileceğiniz gibi hem fazla yer tutmayacak hem de pratik olacak.

Makineler

Makineler genellikle kaslı bir vücut oluşturmada en etkili spor aletlerinin başında gelir. Özellikle de bacakların büyütülmesi konusunda size yardımcı olacaktır.

Spor insanın vücudunu genel olarak düzgün bir hale getireceği gibi aynı zamanda sağlıklı olmasını da sağlayacaktır. Spor sayesinde fit bir görüntüye kavuşur zayıfsanız kilo alır kiloluysanız da zayıflarsınız.

Dambıl

Dambıl en çok kullanılan spor aletlerindendir. Özellikle kol kaslarını göğüs ve de omuz kaslarını çalıştırmakta etkilidir. Dambıl kullanırken doğru teknikler uyguladığınızda başarısız olmanız mümkün değildir. İlk başlarda 2-3 ve 4 kilogramlık dambıllarla başlamalısınız.  İlerleyen zamanlarda seviyeyi yükseltebilirsiniz.

Pilates Topları

Özellikle bayanlar pilates toplarıyla vücut sağlıklarını korumaya önem gösterirler. Kolayca evlerinde de kullanabilecekleri için neredeyse her bayanın evinde vardır.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir