Eski Telefonunuzu Yeni Görünüme Dönüştürecek Yöntemler

By | 26 Ekim 2017
12 ay önce 589 views 0 Comment

Hemen herkes, en iyi telefona sahip olmak ister. Ancak böylesine iyi bir telefon, günlük kullanım için ne kadar gereklidir? Samsung Galaxy S7 kullanan birisinin, Samsung Galaxy S8 almaya ya da iPhone 7 Plus’ı olan birinin iPhone 8 Plus almaya çok ihtiyacı var mıdır? Bu sorunun cevabı herkese göre farklı olsa da, yeni çıkan bir akıllı telefonu 1 sene önceki modeliyle güncellemek, bir zorunluluk olmasa gerektir.

Telefonunuzu kısa sürede, hemen yenisi ile değiştirmek yerine, mevcut telefonunuzu belki birkaç küçük dokunuşla yenilemek daha iyi olacaktır:

  • Telefonunuzu biraz temizleyin!

Yeni bir telefon istememizin en büyük sebebi de telefonun yavaşlamasıdır. Telefona para harcamadan önce onu biraz temizlerseniz, performansın arttığını göreceksiniz.

Bu temizlik başlamasına öncelikle kullanmadığınız özelliklerle başlayın. Hepimiz zaman zaman gereksiz uygulamaları telefonlarımıza indiririz. Fakat bu uygulamaları kenara bıraktığımızda, telefonumuzda kapladığı alanın bize büyük bir yük olduğunu görürüz. Kullanmadığımız uygulamaları telefondan silerek, telefonumuzu parlatabiliriz.

Bunun yanı sıra uygulamaları güncellemekten kaçınmayın. Uygulamalar güncel olduğu sürece en performanslı ve en kararlı şekilde çalışır. Aynı zamanda telefonunuzu da güncel tutmayı unutmayın ve arada sırada telefonu yeniden başlatın. Böylelikle telefonunuzu kısa süre de olsa “uyutmuş” olursunuz.

  • Çekinmeyin, yeni bir kılıf edinin.

Günümüzde akıllı telefonların şık tasarımlara sahip olduğu tartışılmaz. Ancak bu tasarımlar çok hassas olduğundan telefonlar kolaylıkla çizilebilir. Bu sebeple telefon kılıflarını alırız.

Sadece koruma yönünden değil, telefonunuzun dış görünüşünden sıkıldıysanız da yeni bir telefon kılıfı alabilirsiniz. Böylelikle telefonunuza yeni gibi bir görünüm kazandırabilirsiniz.

  • Yeni batarya alın.

Günümüzde telefonlarda pil ömrü kullanılan gittikçe düşmektedir. Eğer telefonunuzu uzun süredir kullanıyorsanız, şarj ömrü de yavaş yavaş azalmaya başlamıştır. Bunu da bataryayı halledebilirsiniz.

  • Başlatıcı yükleyin, telefonu çılgınlaştırın!

Android kullanıcıları, bir “launcher” yüklemenin akıllı telefonlarını bambaşka bir modele çevirmenin keyfini bilir. Hatta telefonu iOS arayüzüne bile kavuşturabilir, böylelikle çılgın bir telefona sahip olabilirsiniz.

Telefonunuza küsmeyin. Akıllı telefonunuz eninde sonunda eskiyecek, siz de darphane müdürü değilseniz bütçenizi her zaman zorlamak zorunda kalacaksınız.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir