Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Mario Oyunu

By | 14 Haziran 2017
1 sene önce 477 views 0 Comment

Süper Mario ilk oyun severlerle buluştuğu andan itibaren satış rekorları kırarak, en çok satılan oyun serisi olmayı başarmıştır. Nintendo’nun geliştirdiği Mario E3 2017 etkiliğinde 30 dakikalık demosu tanıtılan yeni oyun Mario Odyssey Ekim ayında çıkması bekleniyor. Demosu izleyenler tarafından hoş bir tepki ile karşılaşılan Nontendo, Mario’nun unutulmaz oyunlarına bakmak gerekirse;

  1. Super Mario Maker : Dünyanın en popüler oyunları olmayı başararak, 30 yılı aşkın süredir efsaneye dönüşen Mario oyunu serisinde Çocukluğuna Mario ile süsleyerek taht kuran oyuncular iyi bilir. Serinin Süper Mario Maker’de diğer serilere göre biraz daha uzaktan bakarak takip edilen bir oyun oldu. Little Big Planet’in tüm Mario tarihini kapsayan ve maalesef Nintendo’nun Türkiye’ye uzak kaldığı bir oyun oldu.
  2. Dr. Mario : Dr. Mario’da ise bir karakter bulunmuyor ve yukarıdan aşağıya doğru atılan haplar bulunuyor. Atılan haplarla virüslerin yok edilmesi isteniyor.
  3. Süper Mario Bros : 30 yıl geçmesine rağmen gerek müziklerinin gerekse oyunu hiç eskimeyen bir oyununda su tesisatçısı olan Mario görevi prensesi kurtarmak olacak. Bu bölümde Mario haricine bir karakter daha alabilme imkânı bulunuyor. En eğlenceli oyunlardan bir tanesidir hatta bu oyunu oynamayan yoktur desek yeridir.
  4. Super Mario 64 : 1996 yılların oyunudur. Karşınıza çıkan zorluklarla mücadele ederek takılmadan istenilen hedefe gitmek istenecek. Bol aksiyon ve eğlenceli bir oyundur.
  5. Mario Kart DS :23 Nisan 2015 tarihinde, oyun üzerinde satın alınabilir hale gelmiştir. Sanal Konsol hizmetine Wii bu oyunun ilk serbest bırakılması ile 2. DLC paketi rastlayan Mario Kart 8 ve bununla birlikte, oyunun Sanal Konsolu sürümü yalnızca tek oyuncu modunda oynatılabiliyor.
  6. Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars : Bu oyun emületörde oynanabilen bir oyundur. Sper Mario 64 ün kısa bir süre sonra sürülmesinden dolayı, 2008 yılında Japonya’da ve Avrupa’da ki bölgelerde ithal edildi.
  7. Paper Mario: The Thousand-Year Door: Mario J Ryo topraklarında Paper Mario olarak oyuna girdi ve Mario’nun en güldüren oyunlarından bir tanesi olmuştur.
  8. Super Mario Bros. 3 : Super Mario Bros 3’te, iki oyuncunun, yeryüzündeki haritayı gezerken ve sahne seviyelerine erişirken turneleri alarak oyunu koordine etmelerine izin veren çok oyunculu bir seçenek vardır. İlk oyuncu Mario’yu kontrol ediyor, diğer oyuncu ise Luigi’yi kontrol ediyor. Bu mod sayesinde oyuncular, bir oyuncunun başka bir kartını çalma şansına sahip oldukları ancak mini oyunlarını kaybederlerse, kendi oyunlarını kaybedebilecekleri orijinal Mario Bros arcade oyununun bir yeniden şekillendirilmesi de dâhil olmak üzere, birkaç mini oyuna erişebilirler.
  9. Super Smash Bros. Brawl : Standart Brawl Modunda, tüm oyuncuların kullanması için istenen karakteri ve tenini seçin; P1’in yuvasında kullanın. Herkesin kullanmak istediği cildi seçtikten sonra, oyuncuya sözü edilen deriyi bırakın. Diğer oyuncular için aynı karakteri ve cildi seçin, hepsini birer birer bırakarak sonuncusu. Takım Savaşı’na geçin. Diğer tüm oyuncuları geri koyun. Standart Savaş’a geri dönün.
  10. Super Mario Galaxy 2 : Mario oyunları arasında en çok sevilen oyunlardan bir tanesi Super Mario Galaxy 2 olmuştur ve Mario serisinin dördüncü 3 Platformer girişidir. Super Mario Galaxy 2 Wii ve Aynı konsol için Super Mario Galaxy serbest bırakıldı. Sadece 3D platform Mario serisinin selefi ile aynı konsolda yayımlandı.

iOS 11 Beta güncellemesi nasıl kurulur?


Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir