Giyilebilir Mouse “Flying Fingers”

By | 13 Eylül 2014
4 sene önce 422 views 1 Comment

Giyilebilir teknolojinin bir ürünü olan Flying Fingers ‘dan bahsedeceğiz. Giyebildiğiniz bir mouse olduğunu düşünsenize.  Bir eldiven gibi giyin ve masaya bağlı kalmaktan kurtulun. Elinizin hareketlerini ekranda mouse hareketleri olarak görün. İşe yarar bir cihaz. Firmaya ilk geldiği zaman hemen herkesin gözdesi olan bu cihazı akıllı televizyonlarda bile kullanabildiğinizi düşünün. Televizyonlarda bile. Kumandayı bir kenara bırakın elinizi hareket ettirin ve işlem tamam.

gfr1400052076Cihazın ilk deneyimlerini aynı gün içerisinde birden fazla cihazda denemeler yaparak oyunlarda, sunumlarda, akıllı televizyonlarda vb. rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün. Yer kaplamayan ve 10 dk şarj ile 8 saat kullanım sunan bir cihaz. Ürün deneyimlerine yer verecek olursak şöyle bahsedelim:

-Counter Strike vb. oyunlarda alışması kolay ilk birkaç dk. yönlendirmelere  alıştıktan sonra aktif bir şekilde kullanabildiğiniz bir ürün. League Of Legends tarzı oyunlarda ise alışması bir hayli zaman alan bu mouse ‘a alıştıktan sonra rahat bir kullanım sunuyor. Fakat tercih sebebi Call Of Duty, Counter Strike vb. oyunlar olacağı ortada.

-Sunum gibi işlerde gayet aktif olarak kullanacağınız bu ürün sunum kalitenize ve etkileme oranını arttıracaktır. Düşünsenize elinizi hareket ettiriyorsunuz parmak uçlarınızdaki minik tuşlara basarak geçişleri yapıyorsunuz. İzleyicileri tamamen sunuma bağlayacağınız bir ürün belkide sunumdan daha fazla ilgi görecek bir ürün.

-Akıllı bir televizyona sahipsiniz. Elinizin üstüne birkaç cırt cırt ile bağladığınız bu hafif ve ergonomik cihaz sayesinde internet gezintilerini smart center sörflerinizi yapıyor ve bunları sadece elinizin hareketleri ile gerçekleştiriyorsunuz.

Cihazın kurulum konusu  yönünden bayağı soru gelecek gibi ufak bir değinecek olursak sadece kablosuz alıcı flash diskini cihazınıza takıyorsunuz 3-5 dk içinde kendisi otomatik olarak en geç kuruyor. Cihaz üstünde yer alan tuşa basarak aktif hale getirip kullanıyor daha sonra tekrar aynı tuşa basarak pasif hale getirebiliyorsunuz. Ürün gerçekten gelecek teknolojinin ne kadar gelişeceğinin habercisi.

Cihazın kullanımına gelecek olursak bileğiniz, işaret ve orta parmağınızın üstünden cırt cırtlar aracılığı ile bağlayacağınız bu cihazın parmak uçlarınıza denk gelen mini tuşlar ve işaret parmağınızın sol yanında yer alacak şekilde duran 3 adet diğer minik tuşlara sahip. İşaret parmağınıza denk gelen tuş sol tık orta parmağınıza denk gelen tuş sağ tık özelliği taşımaktadır. İşaret parmağının yanında yer alan diğer 3 tuş ise yan  yana olanları yukarı aşşağı kaydırma görevlerini üstleniyor diğeri ise geri çıkma görevi gören tuşlardır.

flymode100-banner-1

Cihaza şuan sadece İstanbul Bilişim aracılığı ile 149,90 tl ye sahip olabileceğiniz link: http://bit.ly/1uLPA4U . Cihazı İstanbul Bilişim Mağazalarında görebilir ve deneme imkanına sahip olabilirsiniz. Cihaz ile ilgili daha detaylı bilgileri yorumlarda sorularınızı sorarak öğrenebilirsiniz. Geleceğin teknolojisi İstanbul Bilişim aracılığını birkaç tık ile kapınızda.

Share it people

One thought on “Giyilebilir Mouse “Flying Fingers”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir