Hangi Akıllı Telefonu Almalıyım?

By | 28 Nisan 2017
1 sene önce 590 views 0 Comment

Teknoloji sürekli olarak kendisini yeniliyor dolayısıyla insan da sürekli olarak en yenisini takip etmek istiyor ancak bu döngü içerisinde de pek çok markadan hangisi daha iyi ya da kim neyi kullanmayı tercih ediyor bilemiyoruz. Dolayısıyla bu yazımızda akıllı telefon seçimi esnasında bir anlamda da kararsızlığınızı giderecek bir araştırma yapmak istedik.

Akıllı telefon tercihinizi yapmanızı kolaylaştıracak olan temel bilgiler.

HANGİ İŞLETİM SİSTEMİ

Öncelikli olarak hangi işletim sistemini daha çok beğeniyorsunuz bunu tespit etmelisiniz. Sizin için en iyisi hangisi

Akıllı telefonlar için yazılmış yaygın kullanılan üç ayrı işletim sistemi var. Öncelikle hangi işletim sisteminin size daha uygun olduğunu belirleyin. İşte bu popüler işlemciler;

1- Apple İOS

2- Google Android

İOS bilindiği üzere Aplle’nin İphone telefonlarında kullandığı bir sistem ve içerisinde yaklaşık olarak 800’ e yakın yazılım ve uygulama yer alıyor. Bunlardan da hepsinin sorunsuz bir şekilde hizmet verdiğini görebiliyorsunuz. Ancak bireysel kullanıcılar için İOS’un da yazılımcıları oldukça kısıtladığını biliyoruz.

Android sistemlerde ise 700 bin kadar uygulama seçeneği var. Dolayısıyla uygulama alanında ikinci sıradaki yerini koruyor. Android telefonlarda uygulama yazılımı geliştirmek çok daha kolay ancak bazı yazılımlarında başarılı bir şekilde çalışmadığını görebiliyoruz.

Yukarıda ki seçeneklerden yola çıkacak olursak burada kullanım alanınızı da belirlemelisiniz yani cep telefonunuzu hem bireysel anlamda hem de iş için mi kullanacaksınız bunu görmelisiniz. Burada uzun kullanım süresi ve de uzun pil ömrüne sahip olan hızlı bir telefon istiyorsanız o zaman size İphone 6S telefonları önerebiliriz.

Son teknolojik telefonlara bakarsanız aslında hepsinin de birbirinden farklı özelliklere sahip olduklarını görebilirsiniz. Bu yüzden de öncelik olarak tercihiniz hangi işletim sistemini kullanmak istiyorsanız onu daha sonrasında ise bireysel anlamda mı yoksa işiniz için mi kullanacaksınız buna karar vermeniz olmalıdır.

 

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir