Hangi Oyun Konsolu Olmalı?

By | 15 Nisan 2017
2 sene önce 501 views 0 Comment

Oyun konsolu denildiğinde şöyle bir geriye doğru gidelim isterseniz. Kasım 2005 yılında Xbox 360’la bilrikte hayatımızda yeni bir dönem başladığını söyleyebiliriz. İlk satışa girmesinin ardından defalarca güncelleme ve geliştirmeler yaşandı. Fiyat düşürmeden ziyade şimdilerde bu sektör içerisinde ortalığın biraz daha sakinlemiş olduğunu görebiliyoruz. Çünkü artık rekabet çerçevesinde görebileceğimiz toplamda üç adet konsol kaldı.

Oyun konsolu almak isteyenlerin sordukları sorular da yeniden yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Hangi oyun konsolunu almalıyım? Bu konuda size doğru  kesin bir net yanıtı vermemiz mümkün değil ancak yukarıda belirttiğimiz gibi üç konsoldan bir tanesinde karar kılabilirsiniz.  Kısacası günümüz koşullarında görebiliyoruz ki en iyi konsol şeklinde bir tanımlama yok. Bu sizin ne şekilde kullanacağınız ve de beklentilerinizle alakalı bir durumdur. Şimdi isterseniz geri kalan bölümde kimin ne şekilde bir konsolla memnun olacağına bakalım

Xbox 360

Xbox adını duyduğunuz zaman bile en çok satan olduğunu tahmin edebiliyorsunuz sanırım. Playstation’ dan bir sene öncesinde çıktı. İlk zamanlar Playstation’ a göre fiyatı oldukça uygundu. Ama şu gen konsolun genel yapısına bakacak olursan en sağlam çevrimiçine sahip sistem demek yerinde olacaktır.  Fakat burada iyi oyunlara sahip olabilmek ve oynayabilmek için gold üyelik almanız gerekiyor.

PlayStation 3

PlayStation kasım ayında piyasaya sürülmüş ancak çok hızlı bir giriş de yapamamıştı ancak 3 yıl sonraya geldiğimiz de oyunun kalitesini inkar etmekte zor olacaktır. Bu dönem içerisinde konsolun fiyatı da düşmüştü ve pazarda güçlü bir konsol haline geldi. Xbox Live gibi, Playstation Network de çok fazla film, dizi, tanıtım ve indirilebilir oyun sunuyor.

Nintendo Wii

En iyi şeklinde gösterilmese de aslında içerisinde çok güzel oyunları da barındırıyor diyebiliriz. Oyun severler için popüler oyunlar geliştirdiği de biliniyor. Ancak Nintendo Wii’nin en çok bağımlılık yapan oyunları arasında parti oyunları olduğunu söyleyebiliriz. Nintendo’nun kendine ait  oyunu azdır bu nedenle de çok fazla tutulduğu söylenemez. Burada kısaca kime uygun derseniz oyunlara yeni girmeye başlayan insanlar için olabilir diyebiliriz.  Konsol asla yetişkinlere hitap etmiyor.

 

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir