Instagram’dan fotoğraf ve video indirmek

By | 25 Ekim 2017
12 ay önce 556 views 0 Comment

Türkiye dahil olmak üzere neredeyse tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medyalardan birisi olan Instagram, böylesine büyük olmasına rağmen fotoğrafları telefonunuza kaydedemiyor. Arkadaşınızın ya da hayranı olduğunuz kişinin fotoğrafını cihazınıza kaydetmek istiyor fakat bunu başaramıyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Instagram’dan fotoğraf ve videoları üçüncü parti uygulamalar sayesinde kolaylıkla indirebilseniz de, gizlilik ve güvenlik konusunda her zaman bir şüpheniz olacaktır. Bu yazımızda göstereceğimiz yöntem sayesinde hiçbir uygulamaya gerek kalmadan bilgisayar ya da telefonunuzun web sayfasından istediğiniz resmi ya da videoyu indirebileceksiniz.

Weinstag.com sitesi üzerinden Instagram’da herhangi bir fotoğraf ya da video linkini kopyalayıp yapıştırdıktan sonra sizin için indirmeye hazır hale geliyor. Yapmanız gereken tek şey görselin URL’sini belirttiğimiz siteye yapıştırmak oluyor. Videolar da MP4 HQ ve HQ formatlar desteklenmektedir.

Instagram‘da indirmek istediğiniz görselin linkini kopyalamanız için mobil cihazınızın üzerinden paylaşımın sağ üst kısmında bulunan üç noktaya tıklayıp URL kopyala’yı tıklayın. Bilgisayar başındaysanız tarayıcıda çıkan adresi kopyalayarak da bu işlemi yapabilirsiniz.

Ardından belirttiğimiz siteye girerek bu URL’yi metin girişi alanına yapıştırın ve indirme butonuna basın. Instagram’ın kendi uygulaması üzerinden böyle bir seçenek sunmamasının sebebi de insanların izinsiz olarak başka insanların resimlerini kullanmasını engellemek. İndirdiğiniz içerikleri ticari amaçla bir sosyal medya hesabınızda kullanmak başınızı ağrıtabilir. Bu yüzden eğer görseli kullanacaksanız, paylaşan kişiden izin almanızı tavsiye ediyoruz.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir