iOS 11 Beta güncellemesi nasıl kurulur?

By | 08 Haziran 2017
1 sene önce 556 views 0 Comment

iOS 11 güncellemesi geçtiğimiz günlerde WWDC 2017 etkinliği ile duyurularak, yeni eklenen bir çok yeni özelliği kullanıcıların deneyimine sunuldu. iOS sürümünün şuanda beta sürümü indirilebilirken tam sürümü için Eylül ayını beklemek gerekecek.

Apple’nin dikkat çeken özellikleri ile duyurulan iOS 11′ de dikkat çeken köklü değişiklikler tasarım olarak da yapıldı. Bunun yanında kontrol merkezindeki  daha sadeleştirilmiş ve kullanımı kolaylaştıran değişiklikler özelleştirme ile birlikte geliyor. Yeni özellikleri kullanmak için sabırsızlanan kullanıcılar için iOS Beta sürümünde bazı yazılımsal problemler geliştiriciler tarafından düzeltilmeye devam edeceğinden kullanıcıların bu güncelleme sonrası  bazı sorunlarla karşılaşması muhtemel olabilecektir.

iOS 11 deneyimi yaşamak için nasıl bir yol izleyeceğini tarif etmek gerekirse;

Cihazınızın yedeğini alın, bu işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken husus, eğer yedek almadan iOS11’e geçiş yapmayı düşünüyorsanız ve yeniden iOS 10’a dönüş yapmayı karar verdiyseniz iOS 11 deyken yedek almayı unutmayın.

Geliştirici olarak kaydolun

Güncelleme yapacağınız iPhone veya iPad cihazınızdaki gerekli yedeklemeleri yaptıktan sonra, link üzerinden dosyaları cihazınıza indirin ve güncellemeyi kurun. Ayarlar menüsüne giderek profil ile eşleştirme işlemi yapın.

Oluşturulan geliştirici profili ardından ayarlar – genel – yazılım güncelleme yolunu takip edilerek, gelen güncellemeyi denetleyebilirsiniz. Geliştirici profilinin oluşturulması ile yazılım güncelleme menüsü üzerinden yeni iOS 11’e geçiş yaparak keyfini yaşayabilirsiniz.

İOS 10’a geri dönüş için, iTunes programını cihazınıza kurarak, IPSW Downloads üzerinden geri dönüş yapacağınız cihazı bulun ve cihazınıza uygun olan iOS 10.3.2 dosyanızı indirerek iTunes programı üzerinden ayarlar menüsüne giriş yaparak cihazınızı bulmaması için seçeneği kapalı tutun. Daha sonra DFU moduna geçin.

DFU moduna almak için,

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarda telefonun kapalı modunda iken, iTunes programına giriş yapın ve cihazı bilgisaya bağlayın bu işlemlerin ardından güç düğmesine 2-3 saniye süre ile basılı tutun. Güç düğmesine basılı tutarken ses düğmesine de 10 saniye basılı tutun. Tüm bu işlemleri yaptığınızda iTuneste bir uyarı verecektir. Cihazınız kurtarma modunda dediğinde, cihazınızın tuşlarına basın. iPhone 7 altı cihazlarda bu işlem biraz daha basittir.

Cihazınızın kurtarma modunda iken shift ve geri tuşuna basın. Geri yükle tuşu ile indirilen uyumlu iOS 10.3.2 dosyasını seçin.  Yeni iPhone oluştur seçeneğinin ardından kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Paint ile yapılabilecek tasarımlar

 

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir