iOS 11 Nasıl Kurulur

By | 22 Eylül 2017
1 sene önce 960 views 0 Comment

Apple, mobil işletim sisteminin son sürümünü hem iPad hem de iPhone telefonlar için yayınladı. Arttırılmış gerçeklik, yeni kontrol paneli dizaynı ve dosyalar uygulaması gibi birçok değişiklik yapılan iOS 11‘i cihazınıza nasıl kuracaksınız?

Apple için yılın en hareketli zamanı, içerisinde bulunduğumuz zamanlardır. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta iPhone 8 ile iPhone X tanıtılmıştı. Bunun hemen ardından Apple,  iOS kullanıcılarının uzun zamandır beklediği iOS 11’i de piyasaya sürdü.

Önceki iOS sürümlerine bakıldığında, değişikliklerin çok fazla olduğunu söyleyebildiğimiz iOS 11, birçok kullanıcının ihtiyacını karşılayacak.

1- Cihazınız uyumlu mu, kontrol edin.

Apple, iOS 11’i tüm cihazlarına getirmeyecek. iOS 11 güncellemesinin geleceği cihazlar aşağıdaki listede yer alıyor.

  • iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s.
  • 9-inç iPad Pro 2. nesil, 12.9-inç iPad Pro 1. nesil, 10.5-inç iPad Pro, 9.7-inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. nesil, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2
  • iPod Touch 6. nesil

2- Kullanmadığınız uygulamaları kaldırın

iOS 11 gibi yeni işletim sistemi güncellemeleri geldiğinde, yüklediğiniz fakat kullanmadığınız uygulamaları tespit ederek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Hafızanızı boşaltarak, güncellemenin daha hızlı yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için uygulamaları ana ekran üzerinden basılı tutarak silebilirsiniz. Herhangi bir uygulamanın ne kadar yer kapladığını görmek için Ayarlar kısmından Depolama Alanı yolunu takip edebilirsiniz.

3- Fotoğraf ve videolarını yedekleyerek silin.

iOS 11 güncellemesi için 2 GB boş alana sahip olmanız gerekiyor. Bu boş alanı da uygulamaları silerek elde edemeyebilirsiniz. Özellikle düşük hafızalı iPhone ve iPad cihazlarınızda fotoğraf ve videoları bilgisayarınıza yedekleyin ve ardından silin. İşinizi garantiye almak için cihazınızda 2.5 GB‘a kadar boş hafıza yaratmanızda fayda var.

4- Uyumsuz uygulamalardan vazgeçin.

iOS 11, 32 bitlik uygulamaları desteklemeyecek. Bu da demek oluyor ki 32 bit uygulamalar iOS 11’de sıkıntı yaratacak. Bu uygulamaları, Ayarlar > Genel > Hakkında > Uygulamalar yolunu takip ederek görebilirsiniz. Bu ekranda uyumsuz uygulamaları silmelisiniz.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir