iPhone 8’de Siri Nasıl Açılacak?

By | 12 Eylül 2017
1 sene önce 573 views 0 Comment

Brezilyalı iOS geliştirici Guilherme Rambo, iPhone 8’de Siri’nin güç butonuna uzunca bastıktan sonra aktif hale geleceğini açıkladı.

Apple’ın yeni iPhone 8 ile birlikte fiziksel ‘home’ butonunu kaldıracağını ve bu alana bir ‘yazılım çubuğu’ yerleştireceği doğrulanmıştı. Öncelikle herkesin sorusu Touch ID’nin ne olacağıydı. Fakat Apple‘dan cevap gecikmedi ve 3D yüz tanıma teknolojisi kullanılarak Touch ID yerine daha sağlam bir güvenlik sistemi kurulacağı öğrenildi.

Bunun yanında hala cevabı alınamayan bir soru daha bulunuyor. Siri‘yi sesli komutla başlatmak istemeyen iPhone 8 kullanıcıları, Siri’yi nasıl çağıracak? Brezilya’lı iOS geliştirici Guilherme Rambo’nun, iOS 11 kaynak kodlarında yaptığı araştırma sonucunda bulduğu bilgileri kullanıcılar ile paylaştı. Bu bilgiye göre, iPhone 8 kullananlar güç butonuna uzun süre basarsa Siri’yi çağırabilecek.

Guilherme Rambo, Twitter üzerinden paylaştığı tweet ile ‘’Güç düğmesi ‘home’ tuşu olursa ne olur?’’ dedi. Bunun üzerine bir takipçisi ‘’Kaynak kodda böyle bir şey buldun mu?’’ sorunu sordu. Bu soru üzerine Guilherme Rambo’nun cevabı da, ‘’Siri’nin güç butonu ile çağırılacağını gösteren işaretler buldum.’’ oldu.

Guilherme Rambo’nun bulduğu kodun içeriği tam olarak bilinmese de aynı yazılımcı, daha önce Apple‘ın TVOS 11 beta yazılımını incelemiş ve 4K Apple TV hakkında bazı detayları kullanıcılarla paylaşmıştı. Bu bilgilerin tamamı da ürün yayınlandıktan sonra doğru çıkmıştı.

Apple’nin kendi adına yapacağı devrimin, iPhone 8’in raflarda olmasına sayılı günler kaldı. iPhone tasarımında gerçekleşen bu tarihi değişiklik, pek çok özelliğin ve arayüzün de değişmesine sebep olmuştu.

 

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir