iPhone hafızasını ve bilgilerinizi tamamen temizlemek

By | 30 Haziran 2017
1 sene önce 493 views 0 Comment

iPhone ve iPad kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından biri de çok çabuk dolan hafızalardır. Bir noktadan sonra gereksiz veriler yüklenince şişmeye başlayan iOS tabanlı cihazların hafızalarında, hatırı sayılır bir miktarda hafızayı geri kazanabilirsiniz.

Elbette Apple cihazları verdikleri hizmetlerle göz dolduruyorlar. Fakat hafıza kullanımı konusunda kullanıcılarına birçok sıkıntıyı da yaşatabiliyorlar. Sıkıştırılmış fotoğraflar, kullanılmayan dosyalar, şişen uygulama verileri, çerezler, yedekleme günlükleri büyük miktarlarda hafızayı dolduran ögeler olarak karşımıza çıkıyor.

Telefonların bu sebeple bizi yarı yolda bırakması da bizi pek memnun etmiyor tabii ki. Depolama alanı eksikliği nedeniyle güncelleme alamıyor, bazen fotoğraf bile çekmeye izin alamıyoruz. Bu noktada ya fotoğrafları ya da uygulamaları silmek zorunda kalıyoruz.

Mac ve Windows için yayımlanan iMyfone Umate Pro adlı program ile birlikte telefonunuzdaki hafızayı etkili bir şekilde yönetebileceksiniz. Oldukça kolay kullanımı ve hızı sayesinde cihazların düzenli çalışmasına destek olan yazılım ile birlikte 30’dan fazla önemsiz dosya kilitlenme özelliği ve 25’ten fazla analiz yöntemiyle telefonda tam bir bayram temizliği yapıyor. Bu yazılımı kullandıktan sonra, telefonunuzda hız ve hafıza bakımından büyük fark yaratıldığını görebilirsiniz.

Bunun için iMyFone uygulamasını kullandığınız Mac yada Windows için indirmek ve bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Daha sonra bilgisayara bağladığınız cihazınız için iMyFone yazılımını çalıştırarak hafızanızdaki verileri tespit etmesine izin vererek tek bir tuşa basarak tüm gereksiz dosyalardan kurtulabilirsiniz. Bu programın ne kadar iyi olduğunu şöyle açıklayabiliriz: 16 GB’lik dolu  hafızayı 11 GB’a kadar indiriyor. Aynı zamanda program tarafından kaldırılan her dosya daha büyük depolama alanı olan bilgisayarınıza yedekleniyor. Her ne kadar veri kayıp ihtimali çok az olsa da böylelikle sıfıra inmiş oluyor.

Peki, bu program nasıl kullanılır? iMyFone Umate‘yi yükleyip etkinleştirme kodunu girin. Daha sonra şarj kablosunu kullanarak iOS cihazı ile bilgisayarınızı bağlayın. iOS cihazınız artık iMyFone Umate Pro tarafından algılanacak ve ekranda görünecektir.

Sol taraftaki “Tüm Verileri Sil” sekmesine gidip “Sil” e tıklamanız, telefonunuzun hafızasını boşaltmanıza yardımcı olacaktır. Önemli bir not: Silme işleminin başarılı olması için “iPhone’umu Bul” özelliğini devre dışı bırakmanız gerekiyor.

eSIM nedir? Ne işe yarar? TIKLA!

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir