Kişisel Bakım Hakkında

By | 18 Nisan 2017
2 sene önce 420 views 0 Comment

Kişisel bakım ürünleri dediğimizde aklınıza ilk gelenin  cilt bakımı olduğunu biliyoruz ancak kişisel bakım tam anlamıyla bu demek değildir. Çünkü kişisel bakım dediğimiz zaman vücudun her yerini ele almak gerekir. Örneğin saçlar ve tırnaklar hatta diş bakımından tutun da el ayak bakımların varıncaya kadar her şey kişisel bakıma girer. Bu makalemizde sizlere birkaç önemli bakım önerisi konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Saç Bakımı

Saçınızı her gün yıkadığınız da onun temizliğini yapmış gibi olmazsınız. Çünkü bu saçın doğal yap dokusuna da zarar verecek bir konudur.  Bu da saçların aşırı derece de kurumasına ve dökülmesine neden olur. Veya en azından saçlarınız kepeklenmeye başlayacaktır. Burada önemli olan konu saçların iki günde bir yıkanmasıdır.  Eğer ki kuru bir saça sahipseniz o zaman saçınızı 4-5 günde bir yıkamanız da yeterli olacaktır. Saç bakımı herkesin kendi saçına göre değişiklik yapacaktır. Bu nedenle de saç bakım ürünleri alırken kendi saçınızı tanıdıktan sonra almanızı öneririm.  Saç şampuanınız kremli olmasını tercih edin ve uçlarından başlayıp saçın dibine kadar uygulayın. Şampuan saçınızda en az 2 dakika boyunca beklemeli ve sonrasında saçlarınız da kalıntılar kalmayana kadar durulayın. Yıkama esnasında ise sıcak suyu tercih etmeyin saçlarınız için ılık su ideal olandır.

Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Yüzde en dikkat çeken bölge kaş ve kirpiklerdir. Özellikle kadınların bu konuda yapacakları çok şey vardır. Erkekler için ihtiyaç olmayan bu konuda kirpiklerin gür çıkması için kadınların bir takım önerilere dikkat etmesi gerekir.  Kaşlarınınız saçlarınızı taradığınız gibi tarayın ve günde en az 2 kez taradığınızda daha da gürleştiğini göreceksiniz.  Kirpikleriniz için bademyağı iyi gelecektir.1 ay kullanırsanız etkisini görürsünüz.

Tırnak Bakımı

Tırnaklar en az saçlar kadar uzun sürede uzar bu nedenle  de onların ne zaman uzayacağı ya da törpüleneceği belli olmaz. Ancak siz iki haftada bir tırnaklarınızı kesebilir ve onları törpülerseniz iyi olacaktır.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir