Klima Seçerken Neye Dikkat Etmek Gerekir?

By | 13 Nisan 2017
2 sene önce 560 views 0 Comment

Yazın yaklaştığı şu günlerde bir çok kişi de klima tercihlerini yapmaya başladılar bile. Çünkü klima yazın bunaltan sıcağında insanları rahatlatan en büyük ve en etkili cihazların başında gelmiştir. İnsana ferahlık hissi yaşattığı için tercih sebebindendir. Hatta eviniz de ya da ofisinizde bir klima vardır ve siz değiştirmek istiyorsunuz. Bunun için dikkat etmeniz gereken bir dizi önlemlerin olduğunu söyleyebiliriz.

Klima aldıktan sonra da önem isteyen bir konudur. Bu nedenle de klimanızı aldığınız firmayı doğru bir şekilde tespit edip ona göre almanız gerekir. Çünkü bir arıza durumunda acil müdehale edilmesi gerekebilir. Bu durumda da servis ağı önemlidir.

Klima almadan önce seçilen markanın servislerinden keşif desteği alınarak mekana uygun klima tericih etmek daha isabetli olur. Özellikle de işini bilen bir servisten yardım aldığınız da sizin mekanınızın ihtiyacına yönelik olan bir klima sunumu yapılacaktır. Böylelikle sağlamayı düşündüğünüz soğutma sisteminden en güzel şekilde verim alabileceksiniz.

Klimanın kapasitesinin odanızın ya da mekanızın büyüklüğü ile ilişkili olması gerekir. Eğer ki klima ortamdan daha büyük ise o zaman istediğinizden de fazla bir soğutma sağlayacak bu da kompresörün sık bir şekilde açılıp kapanmasına neden olacaktır. Bu klimanızın daha fazla enerji sarfiyatına neden olacak bir durumdur hatta aşırı ses sizi de rahatsız edebilecektir. Bu nedenle de küçük mekanlarda en ideal olanı split tipi klimalardır.

Klimalarda en önemli konu enerjidir. Bu nedenle de klimanızı seçerken A sınıfı olmasına dikkat etmelisiniz.

Klimalarda en iyi soğutma işlemini inverter klimalar sağlar dolayısıyla bu klimaları tercih etmeniz gerekecektir. Üstelik bu klimalar hem soğutmada hem de ısıtmada kullanılabilmektedir. Enerji bakımından da standart olan klimalardan neredeyse yarı yarıya az enerji tüketir.

Firmamız bu konuda size profesyonellerin tercih edebileceği klimaları en uygun fiyat garantisiyle sunmaktadır.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir