LED Ekranlar ve Özellikleri

By | 21 Nisan 2017
1 sene önce 522 views 0 Comment

Son yıllarda teknoloji her geçen gün biraz daha ilerliyor bu da görselliği büyük ölçüde etkileyen bir durum. Görsel aracı denildiğinde de akla gelen ilk önemli konu tabii ki de LED ekranlar oluyor. Onları bu kadar öne çıkaran neden ise eskiye göre yüksek ışık gücüne sahip olmasıdır. Bugüne kadar üretilmiş olan tüm görsel araçların içerisinde en uzun ömre sahip de LED’ler olmuştur.

LED ekranlar günümüzde 1 metrekareden başlayarak istenilen metre kare ölçüsüne kadar oluşturulabilmektedir. Özellikle de LED televizyonlar ve de projektörler bu konuda profesyonelliği ortaya koymuştur. Diğer görüntü araçları gündüz saatlerinde ışığı istenilen ölçüde yansıtamazlar ancak LED ekranlar için böyle bir durum söz konusu değildir.

LED ekranın diğer bir avantajı ise ışık kaynağında kontrol sağlanabilmesidir. Bu sayede verim % 90’lara kadar sağlanabilmektedir. Bu da dış mekanlarda kullanılan LED’lerin daha fazla taleo görmesine neden olmaktadır. Açık havada kullanıldığında önünde bir cam olmadığı içinde yansıma yapmazlar bu da kullanım uzaklığını 140 dereceye kadar ulaşmasını sağlar.

LED ekran ülkemizde artık LED TV şeklinde algılanmakta ve bu şekilde satılmaktadır.

LED EKRANLARIN ÖZELLİKLERİ

LED ekranların en büyük özellikleri bilgisayar aracılığı ile sağlanmasıdır. Bu da uzaklığı nasıl olursa olsun kolay erişim anlamına gelecektir. Ekrana takılacak bir PCI kart sayesinde uzaktan kontrol sağlanmış olur ancak bunun içinde ayrı bir ünite satın almanız gerekir.

LED ekranda istediğiniz her türlü oyunu oynayabilir ya da görüntüyü izleyebilirsiniz ancak bunun için bir TV kartının olması gerekir.

LED ekranlar imalat ve kullanım şekline göre değişirler bu nedenle de karşıdan maktığınız da maksimum seviyede bir görüntü elde edersiniz

LED TV fiyatlandırmaları için http://www.istanbulbilisim.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir