Live Security Platinum nasıl kaldırılır?

By | 23 Ağustos 2012
6 sene önce 1.326 views 22 Comments

Bilgisayarlarla  haşır neşir olan herkesin başından bir virüs macerası geçmiştir.En son karşılaştığım virüs maceramı burada sizlerle paylaşıyorum.Bu başa bela virüs kendisini Live Security Platinum adında tanıtır. Uyarıların tamamı sizi korkutmak için kullanılır, bu kötü niyetli yazılım aslında size zarar verecek kodları bilgisayara yükler ve ek tehditlere karşı savunmasız bırakır.Daha sonra bilgisayarınızda virüs var şeklinde uyarı verip bilgisayarınızda çalışan her şeyi durdurup “Live Security Platinum ” ile baş başa kalmanıza neden oluyor.Peki bu beladan nasıl kurtulacağız

1.Adım:Live Security Platinum devre dışı bırakmak

RKill adındaki tool herhangi bir dosya silmez sadece otomatik olarak başlatılacak şekilde yapılandırılmış  bir zararlı yazılımı bularak etkisiz hale getirir.Bizde  Live Security Platinum devre dışı bırakmak için bu aracı indirip çalıştırıyoruz.

Burada bulunan iki tool da indirin ve çalıştırın.RKill artık arka planda çalışmaya başlayacak, programın çeşitli zararlı programları ararken bir kaç kere siyah msdos penceresi açılır kapanır. Bunları sonlandırmak için çalışırken lütfen sabırlı olun. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.Eğer RKill’in bir virüs olduğunu belirten bir ileti alırsanız, bu Live Security Platinum tarafından verilen sahte bir uyarıdır. Uyarıları dikkate almayın.

RKill görevini tamamladığında, aşağıdaki gibi bir not ekranı göreceksiniz.

UYARI: Kaldırma süreci düzgün bir şekilde devam edilebilmesi için RKill çalıştırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayın.

2. Adım: Live Security Platinum Fileswith’lerini Kaldırın

Bunu için Lütfen Malwarebytes Anti-Malware nin en son resmi sürümü işinizi görecektir.

Buradan indirebilirsiniz.Programı indirdikten sonra türkçe olarak kurun ve  tarayıcı sekmesini seçin Derin tarama gerçekleştir seçeneğini işaretleyim ve sonra olası virüsler için bilgisayarınızıda taramayı başlatmak için Tara butonunu tıklayın.

Taramanın sonunda virüslü dosyaları bulacak ve Seçilenleri Kaldır butonuna tıklayın.Malwarebytes ‘Anti-Malware zararlı dosyaları kaldırarak başlayacak.  Kaldırma işlemi sırasında Malwarebytes bilgisayarınızın yeniden başlatılmasını isteyecek. Bu adımda bilgisayarını yeniden başlatmanız gerekiyor.

3. Adım: Live Security Platinum değiştirdiği Hosts dosyasını düzenlemek.

Live Security Platinum 2012 de antivirüs ve güvenlik web sitelerine erişmeye çalışırken tarayıcı yönlendirmelerinde  hatalara neden olabilir, bu hatalar HOSTS dosyasının varsayılan ayarlarının değişmesinden kaynaklanır. Live Security Platinum 2012 kendini korumak için bu ve benzeri işlemleri gerçekleştirir.

Sistemden (C:\Windows\System32\drivers\etc) Host dosyasını silin, ulaşamıyorsanız Lütfen aşağıdaki toplu iş dosyası indirebilirsiniz :

hostfix.bat  (Boyut: 134 bayt)

Hostfix.bat tıklayın  çalıştır diye bir uyarı gelirse bunu tıklayın ardından üste yazdığım adrese tekrar giriş yapın ve Host doyasını silin.

Son olarak Microfost Fix Dosyasını indirin. Bu dosya ile Host dosyanız eski halini alacaktır.

Buradan indirebilirsiniz.

4. Adım: Live Security Platinum Windows Registr (Kayıt Defteri) Değişikliklerinin Onarın

Live Security Platinum dosya sistemine zarar verir. “.exe” ile biten programların çalışmalarını durdurma engelleme ihtimali çok yüksektir. Bunu yeniden aktif hale getirmek için Windows kayıt defteri ayarlarını düzenlemek gerekir. Registryfix.reg dosyasını indirin Live Security Platinum mun oluşturduğu kayıt defteri değişikliklerini düzeltecektir. Kayıt defteri değişikliklerini düzeltmek için dosya. registryfix.reg  (Boyut: 1.18 KB) Registryfix.reg indirdikten sonra çift tıklayın, çalıştırmak için gelen uyarıya “Evet”i tıklayarak ve ardından Tamam’ı tıklayarak bu işlemi tamamlayın .

Sorununuz daha da düzelmiyorsa bilgisayara format atmaktan başka çare yok demektir.

En son bilgisayarınız temizlendikten sonra İşletim sisteminizin son güncellemesini yapıp iyi bir virüs programı kurunuz.Bu tür virüsler çoğu zaman anti virüs programlarından kurtulmakta ve kolayca bilgisayarınıza yerleşmektedir.Peki ek Önlem olarak ne yapacağız? Yapmamız gereken daha fazla dikkatli olmak. Mail kutumuza düşen her ekli maili açmamak ve güvenilir olmayan sitelerden bir şeyler indirmemek en önemli çözüm.

 

Share it people

22 thoughts on “Live Security Platinum nasıl kaldırılır?

 1. Caner

  Keşke daha önce görseydim. Denemediğim şey kalmadı, format attım.

  Reply
 2. Öner

  Combfix kullanıyorum bu tarz durumlarda. O da sistemin altını üstüne getiriyor.

  Reply
 3. Süleyman Akça

  Doğru düzgün bir virüs programı varsa bilgisayarda, bu tarz spyların bulaşması zor.

  Reply
 4. Cüneyt Canverdi

  İnternet cafe işletiyorum, deep freeze kullandığım için kafam rahat.

  Reply
 5. Kenan Yakar

  Panda virüs programı kullanılıyor bizim şirkette. Bütün bilgisayarlara bulaştı bu virüs. Temizlik için uğraşıyor 2 gündür bilgi işlem.

  Reply
 6. yusuf

  sistemi kilitledi güvenli moddan yapmaya çalışıyorum dumanımı çıkardı bide hiç adressde yok bi adres bulabilsem varya off off

  Reply
 7. tolga

  AA39754E-715219CE aktif etme koduna bunu girince program birşey yapmıyor ama hala kaldıramadım

  Reply
  1. Murat Berber

   live security platinum tamamen uydurma bir program aktif etme kodu gibi şeylerde düzmece.Program bir şekilde durdurulup ondan sonra silinmeye çalışılmalı

   Reply
 8. aleyna

  live security platinum Malwarebytes Anti-Malware bu programı çalıştırmıyorrr.

  Reply
 9. özkan

  valla çok teşekkür ederim. ellerinize sağlık. bu beladan bir türlü kurtulamamıştım.

  Reply
 10. Elif

  live security platinum Malwarebytes Anti-Malware bu programı çalıştırmıyor :S Nasıl durdurulup çalışıcaak?

  Reply
 11. yunus

  Rkll tarama yapmıyo beceremedım lütfen bana yardımcı olun 🙁

  Reply
  1. Murat Berber

   Rkill sadece live security platinum durdurmaya yarar.Bu durma esnasında gerekli işlemleri yapmanız için size olanak verir.

   Reply
 12. giz

  ben sistemi birkaç gün öncesine geri yükledim bilgisayarım şu an da rahatlamış görünüyor acaba bu adımları tekrar yapmam gerekir mi?

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir