Microsoft Surface Pro 3 : Dizüstü bilgisayar ile tablet bir araya gelirse…

By | 30 Mayıs 2014
4 sene önce 374 views 0 Comment

Yazılım devi Microsoft, 20 Mayıs 2014 te Newyork’da düzenlediği etkinlik ile oldukça iddialı özellikleri barındıran yeni Surface Pro 3 tabletini duyurdu.

Daha büyük ekran, daha ince ve hafif gövdeye sahip yeni Surface Pro 3, 12 inç’lik  2160×1440 Full HD ekran çözünürlülüğü ile bir önceki versiyonu 10.6 inç ekrana sahip Surface Pro 2 den % 38 daha büyük ekran ile geliyor.

Selefi Surface Pro 2 den daha ince olan ve yeni hali ile 9.1 mm kalınlığındaki Surface Pro 3, klavyesiz hali ile sadece 800 gram ağırlığında ve  4. nesil
intel işlemcileri kullanıyor.

surface pro 3

Windows 8.1 Pro işletim sistemi ile gelecek olan yeni Surface Pro 3, 292.1 mm x 201.4mm x 9.1 mm ölçülerine sahip
ve üzerinde 5 megapiksel ön-arka kamera, 1 adet USB 3.0, düşük enerji tüketim özellikli Bluetooth 4.0, 802.11ac/802.11a/b/g/n seçenekli wifi, 1 adet mikro sd kart okuyucu,1 adet mini display port, 1 adet cover port ve 1 adet kulaklık yuvası barındırıyor.

9 saat kesintisiz web’de gezinme süresi vadeden yeni Surface Pro 3, yine 12 inç ekrana göre yeniden tasarlanmış ve büyütülmüş touchpad bölümlü, arkadan aydınlatmalı, tabletten ayrı olarak satılacak olan Type Cover klavyesi ile Surface Pro 3’ü dizüstü bilgisayar olarak kullanmak isteyenleri de fazlası ile düşünmüş.

Yeni Surface Pro Type Cover, tablete bağlantı noktaları hariç klavye de yazımı daha da kolaylaştırmak için ekrana mıknatıslı bir şekilde hafif eğimli olarak da bağlanmasını sağlayan farklı bir sistemde geliştirmiş.

Surface Pro 3 ün arkasında gizlenen, tableti farklı açılarda dik konumda tutmaya yarayan ayaklık ise daha da geliştirilerek tabletin kucağınızda çok daha iyi bir pozisyon alması sağlanmış.

surface pro 3 - 4

Yeni Surface Pro 3, kalemini de bir önceki versiyona göre yine geliştirmiş.
Bluetooth 4.0 ile tablete bağlanan Surface Pen artık gerçek kalem hissi veren alüminyum gövdesi ile Surface Pro 3 standby konumda, ekran kapalı iken bile kalemi ekrana dokundurarak cihazın OneNote uygulaması ile açılmasını sağlıyor ve muhteşem bir yazım deneyimi sunuyor.

Surface Pen üzerindeki düğmesi ile ekranı uzaktan açmaya, yine uzaktan kalem vasıtası ile Surface Pro 3 ün kamerasını kullanarak fotoğraf çekmeye de olanak sağlıyor.

Microsoftstore.com üzerinden ön sipariş ile satışına başlanan Surface Pro 3 ün, 20 Haziran’da Amerika’da dağıtımına başlanacağı belirtilmekte…

surface pro 3 - 3 surface pro 3 - 6

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir