Microsoft Surface Studio’yu İnceledik

By | 25 Şubat 2017
2 sene önce 583 views 0 Comment

İşte Karşınızda Microsoft’un Apple iMac’e Alternatif Olarak Geliştirdiği Yeni Modeli Surface Studio

Özellikle tasarımla uğraşanları hedefleyen Microsoft ilk all in one bilgisayarı Surface Studio ile beklentilerin üstünde bir performans sunuyor. Özellikle tüketicilere yönelik yazılımları ile dünya lideri olan Windows işletim sistemi nedeniyle piyasa liderliğini elinde bulunduran Microsoft, Apple iMac’e alternatif olarak piyasaya sunduğu Surface Studio ile önümüzdeki yıllardan itibaren adından çokça söz ettirecek gibi duruyor.

Ekran açısının ve yüksekliğinin kolayca ayarlanabilmesiyle tablet haline dönüştürebilmektesiniz. Surface Studio özellikle kreatif çalışmalar yapanlar için kaçırılmayacak bir ürün. Mükemmel bir iş istasyonu.

Ülkemizde şimdilik iki modelinin satışa sunulduğu modelleri dilerseniz detaylıca inceleyelim.

Microsoft Surface Studio’nun Teknik Özellikleri

PixelSense 28 inç dokunmatik ekranı bulunan Microsoft Surface Studio ekran teknolojisinin gelişmiş grafik performansı ile zirveye noktayı yakalamış durumda. Ülkemizde satışa sunulan iki modelden birinde 4GB, diğerinde ise 16Gb ram bulunmakta. Altıncı jenerasyon işlemciler kullanılan Surface Studio’da i7 işlemciler kullanılmış. Öte yandan i5 işlemcili ve 32GB ram opsiyonlu modelleri de bulunmakta. Bilgisayarların depolama alanları 2TB’a kadar çıkmakta. Bazı modellerinde hem SSD hem de HDD de kullanılmış. Ayrıca ön kısımda 5.0 megapiksel kamera kullanılmış. Kulaklık girişi, Stereo Speaker, USB 3.0, MikroSD Wi-Fi ve Bluetooth gibi standart özellikler de mevcut.

Microsoft Surface Studio ile çalışma masanızı stüdyoya çevirebilirsiniz. Geniş ve ayarlanabilir ekranı ile her türlü çalışmalarınızı büyük bir tuval üzerinde yaptığınızı hissedeceksiniz. Ekranı, fotoğraflarınızı düzenlemek yada düz bir taslak tablo için dik veya yatay açıda kullanabilirsiniz. Bu cihaz ile hakikaten olanların sınırsız olduğuna kanaat getireceksiniz. 10-bit renk derinliği olan ekranın berraklığına kendinizi kaptırabilirsiniz. Gerçek hayattaki renkleri 13.5 milyon piksel ile ekranınıza sıçramasını gözlemleyin. Surface Kalem, Surface Dial gibi araçlar ile tasarımlarınızın kontrolünün sizde olduğunu hissedeceksiniz.

Microsoft Surface Studio’nun Fiyatı Ne Kadar,

Aralık 2016’dan bu yana satışa sunulan Surface Studio ülkemizde özellikle kurların da artmasına paralel oldukça yükselmiş durumda. Buna rağmen 18.000 TL den başlayan fiyatlar, teknik özelliklere göre değişiklik göstermekte.

Altıncı nesil i7 işlemcili, 16GB Ram, 1 TB + 128 Gb Rapid Hybrid Drive Ram kapasiteli ve NVIDIA Geforce GTX 965M 2 GB ekran kartlı 42Q-00001 modeli 21.000 TL seviyelerinde.

Fiyatı daha uygun olan 42L-00001 modelinin teknik özellikleri ise yine altıncı nesil fakat i5 işlemcili. 128 GB SSD kullanılan modelde, 4 GB DDR3 ram, Intel® HD Graphics 515 ekran kartı kullanılmış

Üst düzel modelin kodu ise 43Q-00001 şeklinde adlandırılmış. En dikkat çekici özellikleri ise; 2TB Rapid Hybrid Drive, 32 GB DDR4 2133MHz, Intel altıncı jenerasyon Core i7 işlemciye sahip. NVIDIA GeForce GTX 980M 4GB 128bit ekran kartı kullanılmış

Microsoft Surface Dial:

Tasarım Harikası Microsoft Surface Studio İle Tanışın:

Microsoft Surface Studio Kutu İçeriği:


Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir