Mükemmel Fotoğraf Çekmenin Sırları

By | 02 Ekim 2017
12 ay önce 890 views 0 Comment

Tatilde ya da Gezilerinizde Mükemmel Fotoğraf Çekmenin Yolları

Yaz olsun kış olsun, yıl boyunca çalıştık yorulduk artık tatil yapmayı hak ediyoruz. Zaman eskisi gibi de değil hani, artık çiftler çıkmıyor sadece tatile, yaş fark etmeksizin herkes tatil yapmak istiyor. Özellikle deniz görmeyen bir yerde yaşıyorsanız tatile daha fazla özlem duyuyorsunuz. Peki bu tatilde nerelere gideceksiniz, nasıl anlar yaşayacaksınız kim bilir? Bu güzel tatili fotoğraflarla ölümsüzleştirmek ve çektiğiniz fotoğrafları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak da isteyeceksiniz tabi ki. Fakat ölümsüzleştirilecek anların pürüzsüz, anı yakalayan, canlı ve odaklanmış anılar olması sizce de daha iyi olmaz mı?

İşte sizlere hazırladığım tatilde ya da gezilerinizde mükemmel fotoğraflar nasıl çekilir adlı makalemizin ana kısmı:

Fotoğrafı çekerken zamanlamanız iyi olsun:

Yaz tatili denilince akla güneş, deniz ve kumsal geliyor değil mi? Genelde de insanlar bu üçlüyü çok seviyor. Peki fotoğrafların doğru zamanda çekilip çekilmediğini nereden bileceksiniz?

Her anınızı ölümsüzleştirmek isteyebilirsiniz, selfie canavarları var içimizde biliyorum ama her şeyin birde zamanı var. En güzel fotoğraflar sabahın ilk ışıkları ve akşam güneş batarken çekilen fotoğraflardır. Çünkü güneş ışıkları en güzel konumundadır o saatlerde.  size bunu ispatlarcasına çektiğim birkaç fotoğrafı da paylaşacağım.

Fotoğraf çekerken canlı bir an yakalayın:

Artık siz de her zaman aynı selfie pozlarını vermekten sıkılmadınız mı? Vallahi ben o pozları sosyal medya da izlerken sıkılıyorum. Selfie olayının bence albenisi kalmadı. Bırakın artık selfie’yi doğal fotoğraflar çekin, arkadaşlarınız sizi çeksin ama siz bilmiyormuş gibi yapın. Denizin dalgasını çekin. Sahilde oynayan çocukları çekin güneşin batışını izliyormuş gibi durun ve sizi çekmelerini isteyin. Emin olun instagram sayfanızda beğeni rekorları kıracak kareler yakalayacaksınız.

Fotoğraf Çekerken Çevrenizden Yararlanın

Fotoğraf çekmek sadece fotoğraf karesinde sizin görünmeniz değildir. Fotoğraf gerçekten sanattır ve her sanat gibi emek ister, derinlik ister, canlılık ister, ister de ister. Fotoğrafınızı çekerken fotoğraf karenizi tamamlayacak unsurlar olsun etrafınızda. Örneğin: saçınıza taktığınız güzel bir çiçek, denizin maviliğinde duran kocaman bir geminin fotoğrafınızı tamamlaması, eski ahşap bir evin kapısının önünde çekindiğiniz fotoğraf, güneşin batışı ile çekindiğiniz bir fotoğraf, güneş gözlüğünüzün elinizde durduğu bir fotoğraf. Bu detaylar fotoğraf karenizi tamamlayıcı unsurlar olacak ve daha canlı bir boyut katacak.

Bu tüyolarla çekeceğiniz fotoğraflar hem canlı, hem de derinlik kazanmış kareler olacaktır ve beğeni rekorları kıracağına eminim.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir