Neden Cep Telefonu Kılıfı Almalısınız?

By | 11 Kasım 2017
11 ay önce 758 views 0 Comment

Binlerce lira vererek satın alınan telefonlar için, 10-20 TL değerindeki kılıfların neden gerekli olduğunu bu yazımızda anlatmaya çalışacağız:

Akıllı telefonlar, hayatımızın merkezinde yer almaya başladığından beri onlarla yaşanan problemler de büyük ölçüde arttı. Elimizden düşerek çatlayan telefonlar, darbeler sebebiyle yamulan ekranlar ve telefon yüzeyinde oluşan çiziklerin her biri, cep telefonu kullanıcıları için birer kabus haline geldi. Bu tarz durumlardan kurtulmak için cep telefon kılıfları piyasaya sunulmaya başlandı. Alacağınız herhangi bir kılıf ile telefonunuzu daha uzun süre ve hasarsız bir biçimde kullanma ihtimaliniz oldukça artıyor.

Cep telefonu kılıflarında silikon, plastik ve kauçuk kullanılmaktadır. Bu üç malzeme telefonunuzu olduğundan daha sağlam hale getiriyor.

  • Düşmeye karşı koruma

Telefonunuzu bu zamana kadar düşürmediyseniz gerçekten özel bir insansınız. Nokia 3310 telefonlar da yere çok sık düşüyordu, fakat kimi zaman mermeri bile çatlattığı söyleniyordu( tabi bu bir efsane de olabilir). Telefonlarımız tamamen camla kaplanan aygıtlar olduğundan beri telefonu her türlü zemine düşürmek, büyük risk anlamına gelmeye başladı. Telefonumuza ne kadar değer versek de maalesef elimizden kayıp yere düşebiliyorlar. Düşen telefonun aldığı darbeyi emerek telefonda oluşacak hasarı bir nebze hafifleten cep telefonu kılıfları,, düşük mesafeden düşmelere karşı neredeyse %100 koruma sağlıyor. Kauçuk kılıflar, katmanlı yapılarıyla birlikte en fazla korumayı sağlayan kılıflar olarak öne çıkıyor. Plastik kılıflar, kauçuk kılıflara kıyasla telefonunuzu daha az koruyor. (Genelde en ucuz kılıflar da bu kılıflar olmaktadır.)

  • Çizilmeye karşı koruma

Cep telefonlarımız gün içerisinde en çok elimize aldığımız aletlerden birisidir. Eğer cep telefonunuz yeni değilse, meydana gelecek olan çizilmeler, kullanıcılara pek önemli gelmiyor. Cep telefonunuzu bir kılıfla korursanız özellikle arka yüzeydeki çizilmeleri sıfıra indirebilirsiniz.

  • Kişiselleştirilebilen tasarım

Popüler bir cep telefonu aldığınızda aynı telefonu birçok kişide görebilirsiniz. Eğer telefonunuzu farklılaştırmak istiyorsanız da cep telefonu kılıflarını kullanabilirsiniz.

  • Boyut

Cep telefonu kılıfları, ekran dışındaki her yeri kaplayabiliyorlar. Hatta bazı modeller ekranı bile kaplayarak tam güvenliği sağlıyor. Elimizde biraz garip ve cebimizde rahatsız edici olsa da binlerce lira vererek aldığımız telefonları tam anlamıyla koruduklarını söyleyebiliriz.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir