Oyuncak Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

By | 20 Nisan 2017
1 sene önce 474 views 0 Comment

Çocuklar ve bebekler için oyuncağın anlamı büyüktür gün boyunca yanında çevresinde ve elinde olduğu içinde çocuklar ancak oyuncaklar sayesinde yeteneklerini geliştireceklerdir.  Burada aileye düşen görev ise çocuğa oyuncak alırken yaşına uygun olanı tercih etmesidir.  Birinci önceliğiniz mutlaka oyuncağı aldığınız firmaya dikkat etmeniz olacaktır. Çünkü büyük firmalar oyuncakların güvenlik konusundaki açıklamaları ve CE işaretini ürünleri üzerinde barındırırlar. Bu işaretler oyuncağın standartlar çerçevesinde ve insan sağlığına herhangi bir şekilde zararının olmadığının belgesidir.

Eğer ki çocuğunuzun yaşı küçükse ona zarar vermeyecek şekilde yuvarlak kenarlardan oluşması gerekir. Oyuncağın sivri ve keskin parçaları çocuğunuza zarar verebilecektir. Bunun yanı sıra oyuncağını eliyle rahat bir şekilde kavraması gerekir. Bebekler genelde oynadıkları oyuncakları ya düşürür ya da fırlatırlar bu nedenle de oyuncağın sağlam ve de kolay bir şekilde temizlenebiliyor olması gerekir.  Tüylü oyuncakların alerji yapabilme özellikleri vardır bu nedenle de böyle problem yaşanmaması için çocuğunuzun alerjik bir rahatsızlığının olup olmadığını bilmeniz gerekir.

Oyuncaklar rengarenk yapıda olduklarından dolayı oyuncağın renklendirilmesinde kullanılan boya malzemesinin zehirsiz olması önerilir. Özellikle de boyalı oyuncak tercihinden kaçınılmalıdır.

Genelde aileler bebeklerini oyuncaklarıyla oynarken halı üzerine bırakırlar ancak burada yapabileceğiniz en güzel şey bebek oyun parkıdır. Evinizde rahatlıkla kurabileceğiniz bu bebek oyun parkı sayesinde çocuğunuzun oyun esnasında dışardan zarar görmemesini de sağlamış olursunuz.

Bebeğinizin yaşına göre aldığınız oyuncağınız onun aynı zamanda boğazından da geçemeyecek kadar büyük olanı tercih etmeniz gerekir. İpli kordonlu ya da kurdeleli oyuncaklar bebekler için tehlike oluşturabilir.

Oyuncağı alırken özellikle ne amaçla kullanıldığına bakmalı ve çocuğunuzun bununla nasıl bir aktivite gerçekleştirebileceğini düşünmelisiniz.

İstanbul Bilişim firması olarak biz sattığımız her oyuncak ve ürünlerde kalite standartlarına ve çocukların tercihlerine göre ürünleri tercih ederiz. Bu nedenle de bizden alacağınız her oyuncak için yukarıdaki belirtmiş olduğumuz hassasiyetler göz önünde bulundurularak satış işlemi gerçekleştirilir.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir