Paint ile yapılabilecek tasarımlar

By | 05 Haziran 2017
1 sene önce 607 views 0 Comment

Görsel tasarım için kullandığımız araçlardan birçoğu için fikir sahibi olabilirsiniz. Tasarım araçlarını iyi kullanmak bazen iyi tasarımcı olduğu anlamı çıkartılmamalı ispat olarak Pat Hines size inanılmaz bir hikâye sunacak.

10 yıllık çalışmalarından kitap yaptı.

Bir hastanede resepsiyonda görevli olarak çalışan Pat Hines, her bilgisayarda kurulu olan ve basit bir sürüm olduğu için kimsenin üzerinde çizgi çizmek için dahi kullanmak istemeyen bir araç ile harikalar çizdi. MS paint’in  basit araçları ile Photoshop’u öğrenmekten rahatsızlık duymayan ve eski Microsoft Paint’i kullanarak e-kitabını gösteren Pat Hines kanıt olarak sunulabilir. “Photoshop ve diğer tasarım  programlarına emek veriyorum ve yalnızca on yıldan fazla bir süredir Microsoft Paint‘te çalıştım… Uzun zamandır beklettiğim zanaatkarımı çalıştığım bir hastane resepsiyon masasında hortlatmıştım …” diye yazıyor

Bu nedenle Camp Redblood ve The Essential Revenge adlı romana illüstrasyonlar yaratmak için program seçimi yapmaya geldiğinde, artık daha fazla bakma ihtiyacı olmadan daha önce iyi durumda olan bir şeyi seçti.

Pat Hines’in çalışmalarında çıkartılan işlerin takdir edilmesi gereken tasarımları Camp Redblood ve The Essential Revenge ismiyle özel baskı çıkartılarak tam 359 sayfalık bir kitap olarak amazonda satışa sunuldu. Bu harika çalışmayı alanlar yazarın MS Paint’i on yılı aşkın bir süredir nasıl kullandığını göstermek için nasıl harcadığını anlatan bir kitabı okuyarak, serinin diğer bölümünü bekleyişe geçti.

İşte MS paintle yapılan tasarımlar

“Photoshop’a ve diğer programlara emek veriyorum ve yalnızca on yıldan fazla bir süredir Microsoft Paint’te çalıştım …”

“… Uzun gecelerle çalışıyordum, bir hastane resepsiyon masasında zanaat fırçamda yaptım …”

“… Sonra 1980 li yıllarda kurulan bir yaz kampı hakkında bir e-kitap yazıp kendi kendine yayınlamaya karar verdik …”

“… hayalet ve canavarlarla çevrili bir yaz kampı …”

“… gençler her zaman sarhoş olmaya ya da yatmaya çalışıyorlar …”

“… ve başım belaya giriyor …”

“… ve intikam planları yapmak için rakip kamplara girdik …”

“… ve her zaman başarılı olamaz.”

Bilgisayar Kullanım Hızını Katlayan Klavye Kısa Yolları


Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir