PlayStation 4 Verileri PlayStation 4 Pro’ya Nasıl Aktarılır?

By | 03 Nisan 2017
2 sene önce 423 views 0 Comment

Önceden PlayStation 4 kullanan, ancak PlayStation 4 Pro çıktıktan sonra ona geçen kullanıcıların isteklerinden biri de eskiden kullandıkları PlayStation 4’te bulunan verilerini yeni konsollarına aktarabilmek. Pek, bu mümkün mü? Evet, hem de buna oyun verileri, videolar, görüntüler, temalar ve ayarların tamamı dâhil… Bu yazıda sizlere bunun nasıl yapılması gerektiğini anlatmaya çalıştım.

Aşağıda sıralı bir şekilde anlatmaya çalıştığım işlemleri takip ederseniz siz de kolaylıkla bu işin üstesinden gelebilirsiniz. Yalnız, dikkat etmeniz gereken bir husus var: Bu işlemleri yaparken internete kablosuz ağ ile değil, modemden çekeceğiniz kablo ile bağlanmanız gerekecek. Aksi takdirde verilerinizi aktarırken sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Veri Aktarımı Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak mevcut PS4 hesabınıza giriş yapın, Playstation Network ağına bağlanın ve sisteminizi son sürüme güncelleyin.
  • Yeni konsolunuza giriş yapın, Playstation Network ağına bağlanın ve yine sisteminizi son sürüme güncelleyin. Bunu yaptığınız zaman sistem yeni konsolu tanıyacak ve size verilerinizi aktarmak isteyip istemediğinizi soracak. Eğer yapmazsa, verilerinizi taşımak istediğiniz konsolda Ayarlar’dan Sistem bölümüne gelin ve sonra oradan hangi konsoldan verilerinizi aktarmak istediğinizi seçin.
  • Ardından sizden konsola bağlanmanızı isteyene kadar ekranda yazan talimatları takip edin. Yeni konsolunuzun televizyonunuz ile bağlantılı olduğundan ve eski konsolunuza ethernet kablosuyla bağlı olduğundan emin olun. İki konsolunuzu da aynı modeme bağlayabilirsiniz.
  • Aktarmak istediğiniz verileri seçin. İsterseniz bütün verileri aktarabilir isterseniz sadece seçtiklerinizi aktarabilirsiniz.
  • Aktarma işlemi tamamlandığında yeni konsolunuzun öncelikli yapılıp yapılmaması hakkında bir seçenek sunulacaktır. İstiyorsanız bunu onaylayıp yeni konsolunuzu öncelikli konsol hâline getirebilirsiniz.

Hangi veriler aktarılamaz?

Playstation Network ve Netflix gibi diğer uygulamaların şifreleri ve senkronize olmayan hiçbir veri aktarılamaz. Bunun dışında profil bilgileriniz Playstation Newtork ID’nize entegre değildir.

Eğer yeni konsol almadan önce eski konsolunuzu satmayı planlıyorsanız oyun kayıt dosyalarınızı Playstation Plus ile bulut depolama alanına kayıt edebilir veya onları bir flaş belleğe aktarabilirsiniz.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir