Samsung’un Yeni Gözdesi Galaxy S8

By | 16 Şubat 2017
2 sene önce 482 views 0 Comment

Samsung’un yeni gözdesi Galaxy S8 merakla bekleniyor!

Samsung Galaxy S8’in çıkışına tahminlere göre kısa bir süre kala cihazın neredeyse tüm özellikleri ortaya çıkmış durumda. Samsung Galaxy S8’in büyük ekranlı versiyonunun geliştirildiği uzun süredir biliniyordu ancak Galaxy S8 Plus mı yoksa Galaxy S8 Plus olarak mı isimlendirileceği bilinmiyordu. Şu ana kadar yayınlanan görsellerde Samsung Galaxy S8 Plus isminin kullanıldığı görülüyor. Her iki telefonun da neredeyse çerçevesiz ekranı ve çift kavisle geleceği biliniyor. Ancak tüm detaylar için ne yazık ki Samsung’un resmi duyurusunu beklemek zorunda kalacağız.

Samsung’un 2016’daki Note 7 sorunsalından sonra yeniden piyasada “bende varım” diyebilmesi için oldukça önemli hassasiyete sahip olacak olan Galaxy S8’in 29 Mart’taki tanıtımını herkes merakla bekliyor. Daha titiz bir çalışma sonucunda harika bir tasarım ile geleceği ortaya çıkacağı söylenen Samsung Galaxy S8’in en dikkat çekici yeniliklerinden biri de Bixby olacak. Apple’ın Siri asistanına rakip olarak karşımıza çıkacak Bixby, Samsung Galaxy S8 deneyimini katlaması bekleniyor. S8’in bir diğer tasarımsal farklılığının da parmak izi okuyucusunu arka tarafa alıp, kapasitif tuşlardan vazgeçilmiş olması üzerinde duruluyor.

 

Samsung Galaxy S8in Teknik Özellikleri

-5.5 inç ve 5.7/6.2 inç büyüklüğünde 2K Super AMOLED ekran

-%80’i aşan ekran/boyut oranı

-Corning Gorilla Glass 5 ile hem ekran hem de arka kapak koruma

-Qualcomm Snapdragon 835 / Samsung Exynos 9 Octa çip seti

-4GB/6GB RAM seçenekleri

-64GB/128GB depolama seçenekleri

-MicroSD kart desteği

-Samsung Bixby yapay zekâya sahip sanal asistan

-Basınca duyarlı ekran (3D touch)

-Samsung DeX ile PC olarak kullanılabilme (Microsoft Continuum)

-Arkaya konumlandırılan parmak izi okuyucusu

-IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık

-12MP f/1.7 Dual Pixel teknolojili arka kamera

-8MP f/1.7 ön kamera

-Iris tarayıcı özelliği

-Galaxy Note 7’de görülen geliştirilmiş TouchWiz arayüzü

Yukarıda belirttiğimiz özellikle yazılımsal yeniliklerle birlikte oldukça gelişmiş ve tasarımsal olarak değiştirilmiş bir biçimde gelecek olan Galaxy S8, fiyat olarak ise şu anda tahminlere göre minimum 4.000TL ortalamasında olacak, diğer büyük ekran modeli olan Plus ise 4.500TL dolaylarına çıkabileceği düşünülüyor. Fiyat ortalaması olarak baktığımızda rakibi olan IPhone ile yarışın kızışacağı aşikâr.

Şüphesiz ki; akıllı telefon kullanıcılarının en çok beklediği yeni ürünlerden biri olan ve çıkışına az bir zaman kalan Samsung Galaxy S8 ile ilgili bugüne kadar birçok iddia ortaya atıldı. Her yeni üründe olduğu gibi birçok bilgi, çizim ve fotoğraflar sızdırıldı. Bu çizimler sayesinde Samsung’tan 29 Mart’taki tanıtımda neler bekleyebileceğimiz konusunda ortalama bir fikir sahibi olabiliyoruz.

Bir diğer önemli hususu da bu iki modelin ilk parti üretim sayısı olarak düşünebiliriz. Özellikle Galaxy Note 7 sonrası büyük sıkıntılar çeken ve bu yüzden Galaxy S8 modeli üzerinde titizlikle çalışan Samsung’un Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerine güveninin tam olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü 17 milyona yakın Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modeli üretileceği konuşuluyor. Galaxy S7 ve S7 Edge modelleri için 12 milyon adet üretilmiş, bu demek oluyor ki yüzde 40 oranında bir artış gözüküyor.

Tasarımıyla göz doldurup, sektöre hareket getireceği düşünülen S8 ailesi modelleri için siz ne düşünüyorsunuz? Çıkış fiyatı ve yeni özelliklerini de göz önünde bulundurarak Galaxy S8 veya Galaxy S8 Plus’ı siz satın alır mıydınız? Yanıtınız hayır ise nedenlerini, evet ise tasarımın sizi etkileyen yönlerini yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Herkese teknoloji dolu günler dileriz…

 

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir