Samsung Galaxy Note 5 Cep Telefonu İncelemesi

By | 25 Nisan 2017
1 sene önce 664 views 0 Comment

Bu makalemize Samgung’ un amiral gemisi olarak üretilen Galaxy Note 5’den bahsetmek istiyoruz. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl ağustos ayında görkemli bir sunulan model 32 GB’lik bir versiyona sahip. Telefonun oldukça geniş bir kitleye sahip olduğunu biliyoruz bu nedenle de olabildiğince teknik detaylarına yer vermeye çalışacağız.

Samsung’un Note serisine şöyle bir baktığımızda Note 2’nin günlük kullanımında alternatif, Note 3’ün ise selfie özelliğinin olduğunu biliyoruz. Note 4 ise henüz yeni olmasına karşın oldukça talebi var.  Burada Samsung Galaxy Note 5’i diğer serileriyle karşılaştıracak olursak en uygunu sanıyorum Note 3 olacak çünkü telefonun yaklaşık olarak 3 yıla yakın bir mazisi var artık kullanıcılar bu telefonun özelliklerine de hakim durumda.

 Samsung Galaxy Note 5 Tasarımı

Cep telefonunda tasarım genelde kişiden kişiye değiştiği için burada Note 5 için şöyle güzel böyle iyidir gibi bir tanımlama yaparak nesnel yaklaşmak istemiyorum. Fakat Note 5 gerçekten tasarımsal açıdan Samsung için bir dönüm noktası diyebiliriz. Çünkü bu zamana kadar yapılan Note’lerin bir çoğunun tasarımı birbirinin aynısıydı bu da tipik olarak aynı çizgide yürümek anlamına geliyordu. Samsung S6 sayesinde yeni bir tasarıma geçti ve bunu da ilk olarak Note 5’de uygulamaya başladı.  Telefon yuvarlak hatalara sahip bu yüzden de tasarım Note ailesinden değil de galaxy ailesinden alınmış.  Bunun yanı sıra S-Pen mekanizmasının da değiştiğini görebiliyoruz. Kalemi çıkarmak için üzerine basmanız yeterli ancak kalemi tekrar içeriye sokmakta biraz uğraştırıyor.

Nedir bu yenilikler?

Kasa tek parça ve oluklu alüminyumdan oluşuyor. Bu şekilde telefona baktığınız da daha şık bir duruşa sahip olduğunu görebiliyorsunuz. Arka kısmı ise artık cam olarak tasarlanıyor. Eskiden olduğu gibi deri yapılmamış.  Bağlantı yuvaları oldukça hassas

Konu cep telefonu olduğunda kesinlikle zevkler değişkenlik gösterir ancak soruyu şu şekilde yanıtlayacak olursak iyi tasarlanmış bir cep telefonu demek yerinde olacaktır.


Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir