Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ İçin Sesli Asistan Bixby Kurulumu

By | 05 Eylül 2017
1 sene önce 871 views 1 Comment

Apple’nin sesli asistanı Siri ve Amazoun’un sesli asistanı Alexa’ya rakip olmak için üretilen Bixby, geçtiğimiz günlerde tüm dünyada çıkışını yapmıştı. Artık asıl soruya geldik. Bixby, Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+‘a nasıl kurulur? Bu yazımızda bunu, madde madde açıkladık.

Samsung, Bixby’yi daha önce 200’ü aşkın ülkeye sunmuş ve son yaptığı açıklamada tüm dünyada kullanılabilir olduğunu doğrulamıştı. Fakat Bixby’de hala Türkçe dil desteği olmadığını söyleyelim. Buna karşın Bixby’i denemek istiyorsanız aşağıdaki rehber niteliğindeki adımları takip edebilirsiniz.

1- Samsung Galaxy S8 veya Galaxy S8+ cihazınızın solunda ses tuşlarının altındaki Bixby tuşuna basarak, Bixby’nin sizin cihazınızda aktif olup olmadığını kontrol edin. Eğer Samsung Apps üzerinden Bixby uygulaması güncel değilse öncelikle bunu güncelleştirin. Tabi ki tüm bunları yapmadan önce Samsung hesabınıza giriş yapmalısınız.

2- Bixby, Samsung Galaxy S8 veya Samsung Galaxy S8+ cihazınızda aktifse, tuşa bastığınızda hemen yukarıdaki gibi bir giriş ekranı karşınıza gelecek. Bixby, sesli asistanlığına uygulamayı kurarken başlıyor ve sizi yönlendiriyor.

3- Bu adımdan sonra yukarıdaki gibi dil seçme ekranına geleceksiniz. Henüz Bixby’de yalnızca İngilizce ve Korece seçnekleri bulunuyor. Türkçe dil desteğinin 2017’nin Aralık ayında geleceği de gelen bilgiler arasında. Şimdilik bu ekrandan en yakın olduğumuz dili seçiyoruz ve devam diyoruz.

4- Dil seçme adımını geçtikten sonra aşağıdaki yukarıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecek ve burada asistanı kullanmayı öğreneceğiz.

5- Bu bölümde ise Bixby, sizin sesinizi öğrenmeye çalışacak. Bixby’nin yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi verdiği cümleleri sesli ve anlaşılır bir şekilde okumanız gerekiyor. Bu sayede Bixby, sizin konuşma şeklini hafızaya atacak.

6- Yukarıdaki ekranda ise telefonu açmak için gerekli olan sesli şifreyi ayarlamanız gerekiyor.

7- Bu bölümde de sesimizi tanıttığımız gibi bazı kelimeleri okuyoruz ve nasıl telaffuz ettiğimizi asistana aktarıyoruz.

Böylelikle, kurulumu tamamlamış olduk. Fakat daha önce de bahsettiğimiz gibi Bixby’de Türkçe dil desteği bulunmuyor. Türkçe dil desteği, Bixby’e eklendiğinde uygulamayı açarak ayarlar bölümünden dili Türkçe olarak ayarlayabilirsiniz. Dili değiştirmek için büyük ihtimalle tekrar bir kurulum yapmanızı isteyecektir. Bunun için yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Share it people

One thought on “Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ İçin Sesli Asistan Bixby Kurulumu

  1. ozan

    samsung hesabı açtım ama gmail tanımlı sanırım samsung hesabımı nasıl tanıtmam gerekiyor.şimdi bixby kurmaya kalkınca bixby güncellenemedi çıkıyor. Samsung accoun u nasıl aktifleştirmem gerek samsung hesabım var **ozan@gmail.com diye ama bunu nasıl açıp ondan sonra güncelleme yapabilirim. şuan bixbye girdiğimde bende güncelleme istiyor tamam güncelle diyorum, bixby güncellenemedi diyo sonra. Delircem

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir