Samsung Telefonlarda Bixby Düğmesine Başka Görevler Atamak

By | 13 Ekim 2017
12 ay önce 870 views 0 Comment

Samsung‘un 2017 yılında satışa sunduğu amiral gemilerine ekstra olarak Bixby tuşu eklenmişti. Bu tuş, kullanıcılar için maalesef sadece “yanlışlıkla” basılan bir tuş olmaktan çıkamadı. Ancak bu durumu kendi lehinize çevirebilirsiniz.

Samsung, ilkbahar aylarında Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8+’ın yanında Apple tarzı yeni sesli asistanı Bixby’i de tanıtmıştı. Yeni ve kullanışlı olacağı düşünülen bu asistan maalesef gün geçtikçe beklendiği gibi işlev göremedi.

Önceleri bazı ülkeler için özel olarak yayınlanan Bixby, aradan aylar geçse de yalnızca İngilizce olarak her ülkeden edinilebiliyor. Öte yandan geçen yılın en çok satılan telefonlarından olan Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge’ye de Bixby desteği eklenmiş değil.

Bu destek problemlerinin yanı sıra Bixby’nin Siri gibi çalışmadığı da görülünce, kullanıcılar asistanı kullanmaktan çekinir oldu. Hali hazırda Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+ ve Samsung Galaxy Note 8 modellerinde yer alan Bixby tuşu da yanlışlıkla basılan bir tuş oldu.

Android‘i kullandığımızı hatırlatarak, her istediğimiz yapabileceğimiz bir platformda yer aldığımızı söylemek istiyorum. Ekstra uygulamalar ile Bixby tuşuna yeni görevler atansa da gün geçtikçe Samsung, tüm bu uygulamaları pasif hale getiriyor.

Bunun üzerine geliştiriciler, uygulamalarına yeni güncellemeler yapsalar da Samsung’un yakın zamanda bu güncellemeleri de pasif hale getireceği düşünülüyor.

Siz de birçok Samsung kullanıcısı gibi yalnızca yanlışlıkla bu tuşa basıyorsanız, yeni bir güncelleme gelene kadar Google Play Store’dan Bixby Remapper adlı uygulama ismine sahip olan uygulamaları indirip, tuşun işlevini değiştirebilirsiniz. Ancak bizim tavsiyemiz Bixby Button Remapper uygulaması olacaktır. Sade ve kullanışlı arayüzü ile istediğinizi, saniyeler içinde yapabileceksiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra, uygulamayı açın ve gelen uyarıyı onaylayın.

Daha sonra sağ yukarıda pasif durumda bulunan düğmeyi aktif hale getirerek, onaylayın.

Bu işlemler sonrasında servisler kısmından Less Delay butonunu aktif hale getirin.

Bu işlemler sonrasında uygulamaya geri dönerek, Bixby Button Action kısmını bulun.

Buradan, düğmenize atamak istediğiniz görevi seçebilirsiniz. Ancak elinizi çabuk tutmanızda fayda var, çünkü ilerleyen günlerde Samsung, bu özelliği devre dışı bırakabilir.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir