Samsung telefonlarda sistem uygulamalarını devre dışı bırakmak – Rootsuz!

By | 05 Temmuz 2017
1 sene önce 810 views 0 Comment

Samsung‘un telefonlarına her geçen yıl daha ağır sistem uygulamaları koyduğunu biliyoruz. Biz de sizler için bu uygulamaları devre dışı bırakan iki başarılı uygulamayı bugün sunacağız. Bu uygulamaları kullanarak Samsung telefonunuzda bulunan sistem uygulamalarını devre dışı bırakabilirsiniz.

Akıllı telefonlarda her bölgeye erişim, kullanıcıya verilmediğinde her zaman istenilen şeyler yapılamıyor. Telefonda erişim sahibi olmak istiyorsak, telefonun garantiden çıkmasını göze alarak root atmamız gerekiyor. Ancak bugün sizlere tanıtacağımız iki uygulama ile telefona root atmadan sistem uygulamalarını devre dışı bırakabileceksiniz.

Root atmanın riskli olabildiği ve telefonu garanti dışına çıkardığı düşünüldüğünde, bu iki küçük uygulama en azından bu alanda işinize yarayacaktır.

Bu arada uyaralım; bu uygulamalarda kapattığınız uygulamalara dikkat etmelisiniz. Sisteme yardımcı olan bazı uygulamaları kapatırsanız, telefonu olumsuz olarak etkileyebilirsiniz. Ama hemen endişelenmeyin, eğer sorun yaşadığını fark ederseniz uygulamayı tekrar etkinleştirme özelliği bulunuyor.

Gelelim bu iki uygulamaya. Package Disabler veya Adhell uygulamaları bizlere depolama alanından kazanmak için yardımcı olacak. Package Disabler kullanmak için ücret ödemeniz gerekiyor, ancak Adhell ücretsiz versiyonu ile harikalar yaratmanız mümkün. İki uygulama da Google Play üzerinde bulunuyor. Ben profesyonel hizmet alırım, fiyatını öderim derseniz Package Disabler Pro (5 lira 50 kuruş), ha yok ben bedava istiyorum olduğu kadar derseniz Adhell’i kullanabilirsiniz. Bu arada tabii ki Türk’ün aklı hep hınzırlığa çalıştığından dolayı ücretli olan programı da internet üzerinde yasal olmayan yollarla edinebileceğinizi şöyle bir hatırlatayım ama yapmayın tabii..

Bu iki uygulama sayesinde telefonunuzu rootlamadan ve garantisini bozmadan, kamera, galeri, not uygulamaları vs. tarzı tüm uygulamaları kapatıp daha sonra tekrar açabilirsiniz.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir