Sekmeleri birbirine girenler için hazırlanan 7 Chrome eklentisi

By | 17 Ağustos 2017
1 sene önce 1.476 views 0 Comment

Google Chrome kullanıyorsanız işiniz sebebiyle çok fazla sekme açma durumunda da kalabilirsiniz. Ancak çok fazla sekme kullanımında neyin nerede olduğunu hatırlayamaz konumuna gelebilyorsunuz. Bu sıkıntıyı yaşayanlar için sekme yçnetimini kolaylaştırmak adına 10 ayrı Chrome eklentisini derledik.

1- The Great Suspender

İlk uygulamamız sayesinde yukarıdaki resimde de görebileceğiniz gibi sizin için seçilen sekmeleri veya çalıştığınız sekme dışındaki tüm sekmeleri seçtiğiniz zaman aralığında durduruyor. Özellikle eski ya da yavaş bilgisayarlı kullanıcılar için oldukça gerekli bir uzantı.

2- Tabli

Bu uygulama sayesinde sekmelerinizi uygulama üzerinden düzenleyebiliyor ve aralarında arama yapabiliyorsunuz. Özellikle fazla sekme açan biriyseniz içinden çıkmanız biraz zor olacaktır. Bu eklenti ise sorunlarınızı çözecektir. Aynı zamanda Tabli ile birlikte hem sekmeleri kaydedebilir hem de kurtarabilirsiniz.

3- Tabs Outliner

Daha önce Workflowy’i kullandıysanız, Tabs Outliner size yabancı gelmeyecektir. Tabs Outliner, size bir sekme ağacı oluşturuyor. Sizin için hangi sekmeye hangi siteden ve hangi başlık ile açtığınızı ortaya çıkarıyor ve o ağaç üzerindeki düzenlemeleri yapıp sizin için sekme ağacınızı yaratıyor. Aynı zamanda tüm sekmeleri kapatsanız bile bu ağaç sayesinde istediğiniz sekmeye tekrar ulaşabiliyorsunuz. Bu yönden türevlerinden ayrılarak daha faydalı hale geliyor.

4- Tab Hibernation

Tab Hibernation, birçok sekme üzerinde çalışırken üzerinde çalıştığınız sekme dışındaki sekmeleri uyku moduna alıyor. Diğerlerinden farklı olarak basitliği göze çarpıyor. Eklentinin ikonuna bastıktan sonra o an açık olan sekme dışındaki tüm sekmeleri uyutabilirsiniz. Tekrar aktifleştirmek istediğinizde ise o sekmeye geri dönmeniz yeterli oluyor.

5- TooManyTabs

Bu uygulama sayesinde sekmeler sizin için küçük önizleme görselleriyle düzenleniyor. Aynı zamanda arama özelliği ile işiniz daha da kolay hale geliyor.

6- Quick Tab

Quick Tab, TooManyTabs’e benziyor. Fakat TooManyTabs kadar ayrıntılı bir program değil. Eğer Chrome’u açtığınızda en az 20 sekmeden fazlayla çalışırım diyorsanız TooManyTabs’i tercih edin, 19 sekme ve daha azı için ise Quick Tab’ı tavsiye ediyoruz.

7- Hide Tabs Button

Hide Tabs Button, Microsoft Edge’in “Kaydederek Kaldırma” özelliğini resmen Google Chrome’a eklemeyi sağlayan bir özellik. Bu eklenti ile birlikte sekmeleri kaydettikten sonra kapatıp daha sonra istediğiniz zaman tekrar ulaşıyorsunuz.

Google’da arama yaparken işinizi kolaylaştıracak 6 ipucu

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir