Sony Xperia z1 ile 3 Gün

By | 09 Ekim 2014
4 sene önce 441 views 1 Comment

3 gündür elimizden düşürmediğimiz xperia z1 geniş ekranı ve hızlı işlemcisi ile elimizde tuttuğumuz bir canavar. Cihaz ilk başta biraz kaba geliyor fakat 4,5″ ve üstü cihaz kullanıcılarının rahatlıkla alışacağı ve yeni kullanıcıların ise vazgeçemeyeceği bir cihaz. Cihazda ilk göze çarpanlar ise oturaklı ve elinizde kendini hissettiren dayanıklı yapısı cihazın yere düştüğü zaman verdiği tepki birşey mi oldu der gibi ..

maxresdefault (1)

Cihaz bize uzun süreli ve alışılmadık bir batarya süresi tanıyor mobil veri açık yeri geldiği zaman wifi açık karma kullanım olarak 12 saatlik sürede cihaz bataryanın sadece yüzde 45 ‘ini kullanıyor. Bu cidden başarılı bir süre.Cihazı ilk aldığımızda güncellemeleri yaparken sadece bataryanın yüzde 55’ lik bir kısmını kullandı ki cihaz kaç kere açılıp kapandı ve yüksek boyutlu veri indirimi gerçekleştirdi. Cihazda hafif derecede ısınma meydana geldiğini gözlemledik bu süreçte. Normaldir fan yok 🙂 .

maxresdefault

Oyunlardaki performansı ciddi anlamda güzel ve sizleri 5″ lik ekranı içerisine hapsedecek bir cihaz. Cihazın ayrıca kamera performansı ve çekim modları oldukça başarılı  ve 20,1 mega piksel kamera hakkını veriyor diyebiliriz. Otomatik ayarlanan çekim moduna sahip Xperia z1 hareketli olduğunuzu yada sabit olduğunuzu bile anlayarak modu ona göre ayarlayabiliyor . Efektif modlarada sahip olan cihaz kendi içerisinde farklı modlarda ve farklı efektlerde çekim ayrıcalığıda sunmaktadır. Su altı çekimleri güzel kamera sudan etkilenmiyor fakat dokunmatik ekranın hassasiyeti su altındaki basınçtan olsa gerek biraz etkileniyor. Su altında müzik dinlediğimiz oldu cidden farklı bir duygu. Cihazın en iyi yanı yağmur altında sizi yarı yolda koymaması. Cihazın su geçirdiğini baştan söyleyelim kesinlikle su geçirmez diye bir durum yok çünkü kapakları eğer tam kapatmazsak su alma riski var. Tozlu ortamda içerisine toz almadığını belirtelim ki bu avantaj çünkü toza dayanıksız cihazların ömürleri de düşük oluyor.

SAMSUNG CSC

Dış tasarım yönünden bazı kullanıcılara kaba gelebilir fakat ilk alışma anından sonra aslında cihazın oturaklı olduğunu anlıyorsunuz. Sony aslında kullanıcılara hitap etmiş Xperia z1 compact ile z1 de ki devasa boyutları ortadan kaldırarak aynı cihazı küçük ebatlarda kullanıcıya sunmuş. Aralarında öyle boyut harici fark denecek bi ayrılık olmadığından ciddi anlamda iki farklı boyut fakat tek 1 cihaz diyebiliriz. Siz hangisini tercih edersiniz artık zevk meselesi geniş ekranlı z1 mi yoksa daha küçük ebatlara sahip z1 Compact m _?  Xperia z1 ve z1 Compact için Tıklayın !pict

Share it people

One thought on “Sony Xperia z1 ile 3 Gün

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir