Sosyal Medyada Popülerliğinizi Arttırmanın Yolları

By | 02 Ekim 2017
12 ay önce 873 views 0 Comment

Sosyal Medyada Popülerliğinizi Arttırmanın Yolları

Son 10 yıldır sosyal medyanın gücü o kadar arttı ki neredeyse yan odadaki aile bireyine bile sosyal medya üzerinden ulaşıp istekte bulunabiliyoruz. Öyle şey mi olur demeyin örneklerini gördüm. Yüz yüze geldiklerinde birbirlerinden gözlerini kaçıran eşler ayrı odalardan sosyal medya da birbirlerine komplimanlar yapıyorlar, sevgi pıtırcıkları gibi davranabiliyorlar. Sosyal medya aslında zararları yadsınamayacak kadar büyük bir sanal platformdur. Özellikle bu sanal ortam ile gerçekliği birbirinden ayırt etmekte zorlanacak kadar sosyal medya bağımlısı bireyler için ciddi mana da tehlikeli bir ortam. Ama bazen insanların kendi duygu ve düşüncelerini paylaşmak istediği zamanlarda deşarj olmalarına, uzun süredir görmediği dostlarını görmelerine ve sohbet etmelerine yarayarak da güzel bir şey yapmış oluyor sosyal medya.

Sosyal Medya da Tanınmanın Yolları Neler? Ne Yapılmalıdır?

Sosyal medya da tanınmak, paylaşımlarınızın daha fazla kitlelere ulaşmasını sağlamak isteyebilirsiniz. Sosyal medyanın da asıl amaçlarından birisi zaten budur. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz bunun yöntemleri nelerdir:

Kaliteli bir sosyal medya ağı için bencil ve ukala olmayın: Sosyal medyadaki paylaşımlarda bazen görüyorum. Öyle tiplerle karşılaşılıyor ki sanırsınız İngiltere prensi. Burnundan kıl aldırmayan tavırlar, ister beğenin ister beğenmeyin havaları, eleştirilere karşı acımasızca ve bazen hakaretlere varan yorumlar. Tabi özellikle ünlü insanlar arasında böyleleri çok görünüyor. Ama bu tavırlar kesinlikle sosyal medyada insanlara puan kaybettiriyor.

Paylaşımlarınız yapıcı olsun: Yorumlara cevap verin ve mümkünse kırmadan üzmeden yorumlar yapın, sizi takip edenlere ayrı ayrı değer verdiğinizi hissettirin böylelikle insanlar sizi takip etme yorumlarınıza da değer verme hissiyatında olacaklardır.

Takipçilerinizi hatırlayın: Örneğin her gün bir takipçiyi etiketleyerek günaydın mesajı gönderin duvarınızda. Ya da paylaşımlarınız da takipçileri ekleyerek onlardan yorum yapmalarını isteyin.

Eleştirilere açık olun: Yaptığınız yorumlara bazen eleştiriler de gelebilir. Bunlara karşı sabırlı olmalı ve gayet açık bir dille ve nazikçe cevap verilmelidir, böylelikle karşıdaki de size aynı şekilde hitap etme zorunluluğu duyacak ve hiç değilse bile saygınlık kazanacaksınız.

Sosyal Medya Hesaplarınız Kendi İçinde Etkileşimli olsun: Örneğin; facebook ve instagram kullanıyorsanız, paylaşımların iki hesapta da görünmesini sağlayın. Örneğin instagram hesabınızı facebook hesabınıza bağlayarak instagramdaki paylaşımların facebookta otomatik görünmesini sağlayabiliyorsunuz.

Paylaştığınız içerikler çeşitli olsun: Paylaştığınız içeriklerin çeşitli olması, sadece belli bir grubun sizi takip etmesine değil birden fazla düşüncedeki ve ilgi alanına sahip insanın sizi takip etmesine sebep olacaktır.

Bunlar tabi ki yapmak isteyen için çeşitli tavsiyelerdir. Ama en nihayetinde, özellikle sosyal medya işinizin bir parçası değilse ve sadece vakit öldürme amaçlı sosyal medyada takılıyorsanız, soyal medyaya bu kadar zaman ayırmadan önce, ailenize, size değer veren dostlarınıza zaman ayırmak daha gerçekçi olacaktır. Dışarıda gerçek ve muazzam bir dünya var çıkın ve keşfedin! İnsanları görerek tanıyın, insanlarla konuşurken yüzlerine bakın, hareketlerine odaklanın, gerçek yaşamdaki koşuşturmayı izleyin, doğaya koşun, kuşların cıvıltısını dinleyin. Sanal ortam da kendisi gibi süslü ve kupkuru, elektrik devrelerinden ve radyo sinyallerinden ibaret cansız bir ortam işte. İlerde daha sosyal olmak ve insanlarla daha iyi iletişim kurmak istiyorsanız gerçek dünyaya ve sevdiklerinize daha fazla zaman ayırmalısınız.

 

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir