Türkiye’de En Çok Satan Akıllı Telefonlar

By | 04 Nisan 2017
2 sene önce 1.109 views 0 Comment

Ülkemiz cep telefonu pazarı konusunda oldukça fazla hareket oranına sahip bunu her geçen gün çıkan yüzlerce telefondan çok iyi biliyoruz. Bunu resmi rakamlarda gösteriyor. Örneğin ekim ayını baz alacak olursak en çok satılan akıllı birkaç telefonu da bir arada toparlayabiliriz.

General Mobile 4G

General mobile Google birlikte ortak android one projesi kapsamında General Mobile 4G çift sim kartlı modelini piyasaya sunmuştu. Bu telefon 3 aylık bir süre içerisinde Türkiye’de en çok satan telefonlar arasına girmeyi başardı.

Samsung Galaxy J5

Samsung cep telefonları teknik özellikleriyle birlikte uygun fiyat kalitesini de kullanıcılarına sunuyor. Bu bağlamda Samsung galaxy J5 ekim ayı rakamlarına göre yaklaşık olarak 56 bin adet satarak büyük bir başarıya da imza attı. Bu da markanın General Mobile 4G’nin ardından ikinci sırada satış rakamlarına ulaşmasını sağladı. Samsungun kolay satın alınabilir özelliği sunan modali 1000 TL’nin altında satışı yapılan en iyi telefonlar arasında gösteriliyor. Telefonun teknik özelliklerinin yanı sıra 5 megapiksellik ön kamerası ve bataryası onun bu segmentte öne çıkmasını sağladı.

Turkcell T60

Turkcell bayi gücünü de kullanarak akıllı telefon piyasasına sunduğu T60 modelinde başarılı satışlar gerçekleştirdi. Diğer operatörlerin cep telefonlarına baktığımızda ise arada ciddi bir satış rakamı olduğunu görebiliyoruz.

Samsung Galaxy Note 5

Samsung her dönem kendisine bir amiral bulmayı başarıyor. Galaxy Note 5’ de markanın amiral gemisi olarak büyük başarılar yakalamış durumda. Ekim ayı rakamları içerisinde yaklaşık olarak 30 bin adet satarak büyük bir başarı yakalamış görünüyor.

Samsung Galaxy A5

Samsung Galaxy A5’de ekim ayı içerisinde 7. Sıraya kadar yükselmiş bir model olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. A5 ve Note5 2016 yılında aynı başarıyı da yakalamış durumda.


Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir