WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

By | 07 Nisan 2017
2 sene önce 1.169 views 0 Comment

WhatsApp yalnız ülkemizde değil tüm dünyada en fazla kullanılan iletişim amaçlı sosyal medya uygualamalrından birisidir. Dolayısıyla özelliği ve önemi her geçen gün biraz daha artmakta ve bunun içinde sürekli bir çalışma hali içerisindedir. Bugün gelinen noktada whatsApp uygulamasını yalnız cep telefonunuzda kullanmak zorunda değilsiniz yani istediğiniz zaman whatsApp web sayesinde bilgisayarınızdan da hızlı bir şekilde cep telefonunuza bağlanabiliyor ve tüm yazışmalarınızı dosyalarınızı resimlerinizi rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Ancak bu hizmetten faydalanabilmeniz için ilk önce uygulamanızın cep telefonunuzda da yüklü olması gerekiyor ardından yapmanız gereken şey cep telefonunuzdan uygulamayı açarak sağ üst köşede yer alan whatsApp web seçeneğine dokunmanız bundan sonra arşınıza QR kodu okuyucu çıkacaktır. QR demek whatsap uygulamanızın aslında bir nevi şifresinin bilgisayar ortamına aktarılması demektir. Bu kod tarayıcını açıyorsunuz. Ve bağlanmak istediğiniz bilgisayarınızdan https://web.whatsapp.com/ adresine gidiyorsunuz kodu kullanmak istiyorsanız cep telefonunuzun tarayıcı alanının içerisine bu kodu birkaç saniye boyunca kımıldatmadan tutun ve cep telefonunuzdaki whatsApp bağlantınız ve tüm bilgileriniz artık bilgisayarınızda tanımlanmış olacak.

İstediğiniz zaman buradan bilgileri kullanarak kopyalama ya da mesajlaşma yapabilirsiniz. Bu uygulama pratikliğinin yanı sıra kullanması oldukça kolay. Bilindiği üzere Facebook whatsApp’ ı aldıktan sonra sürekli olarak yenilenme ve birlikte büyüme içerisine girdi bu nedenle de daha geniş kitlelere erişebilmek ve kullanım kolaylığını artırabilmek adına bu yöntemi denedi ve bundan sonraki geliştirmeleriyle de aslında geleceğimize daha çok ışık tutacağa benziyor. Windows 8 + işletim sisteminde ve Mac OS 10.9+ üstü işletim sistemlerine whatsapp uygulamasını kurabilirsiniz. WhatsApp’ın bu uygulamasının tasarımı WhatsApp’ın Web versiyonuyla neredeyse aynı.

 

 

WhatsApp= Ayarlar= WhatsApp Web= QR Kodunu Tara

Telefonunun kamerasını bilgisayardaki QR koduna doğru tutun,

Kod kabul edildiğinde artık uygulamanızı da rahatlıkla bilgisayarınızda kullanabiliyorsunuz.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir