Whatsapp Gizlilik Ayarlarını Nasıl Yapabilirim?

By | 02 Nisan 2017
2 sene önce 505 views 0 Comment

WhatsApp dünyanın en fazla kullanılan iletişim araçlarından bir tanesi. Akıllı cihazı olan herkesin cebine de girmiş durumda. Ancak kullanıcıları rahatsız eden bir durum var o da gizlilik ayarları konusunda. Gizlilikten kastımız ise herhangi bir WhatsApp kullanıcısı okundu bilgisi, son görülen, hakkımda ve profil fotoğrafınızı görebilir. Kişileriniz ise buna ek olarak durum güncellemelerinizi de görebilir. Bu durumdan rahatsız olan birçok kullanıcı var ve bunun kaldırılması yönünde de çok talepte bulunuyorlar. Whatsapp ise bu durumun farkında olduğu için kullanıcılarına gizlilik ayarlarını da değiştirebilme fırsatı sunuyor

Bu ayarlarınızı telefonunuzdan değiştirmek istiyorsanız o zaman yapmanız gereken işlem ise şu şekilde olacaktır.

WhatsApp > Ayarlar > Hesap > Gizlilik

Eğer ki burada son görülmenizi paylaşmazsanız o zaman sizde başkalarının son görülmesini göremeyeceksiniz. Yani sizin yazdığınız mesajında karşı kullanıcı tarafından okunup okunmadığını göremeyeceksiniz. Ancak burada önemli bir nokta var o da yukarıda isim bilgisinin altında yer alan çevrimiçi ya da çerimdışı ifadesi. Bu ifadeyi hiçbir şekilde gizlemenin yolu yok.

Grup içi konuşma yapıyorsanız burada ifadeler okundu ya da okunmadı şeklinde yine de gösterilecek.

Okundu Bilgisini kapatma

Okundu bilgisini devre dışında bırakmak istiyorsanız o zaman şu yolu takip etmeniz gerekecektir.

Ayarlar > Hesap > Gizlilik ve Okundu Bilgisi’ni kapalı duruma getiriyorsunuz.

Ancak bu işlem sesli mesaj ya da grup sohbetleri için geçerli değildir.

 

Okundu Bilgisini Öğrenme

Bugüne kadar kapatmış olduğunuz okundu bilgisini de tekrardan açabiliyorsunuz. Dolayısıyla bu işlem geri alınabilir biz özelliğe sahip. Karşı tarafın mesajınızı okuduğunda metnin yanında iki mavi onay işareti yer alıyorsa bu okunduğunu işaret etmektedir.  Grup sohbetlerinde ise tüm kullanıcılar mesajınızı okuduğunda iki mavi görebilirsiniz.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir