WhatsApp Para Gönderme Özelliği Nedir, Nasıl Yapılır?

By | 05 Nisan 2017
2 sene önce 444 views 0 Comment

Sosyal medya uygulamaları günümüz koşullarında artık kendi kullanıcılarını daha aktif hale getirebilmek ve daha fazla kullanıcı sayısına ulaşabilmek için ellerinden gelen her şeyi de çok hızlı bir şekilde yapmaya çalışıyorlar. Örneğin bugün Popüler bir mesajlaşma uygulaması iken şimdilerde sesli, görüntülü ve de web uygulamasıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başaran WhatsApp artık yeni bir girişiminde öncüsü olma yolunda ilerliyor. Bu yeni girişimin adı ise WhatsApp para transferi işlemi. Bu işlemdeki amaç insanların oturdukları yerden bir başka hesaba para transferini sağlayabilmek. Üstelikte bunu yaparken bir mesaj kolaylığında olmasını sağlamak.

Son dönem platformun uygulamalarına bakarsanız hep insanların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek yöndeki girişimler işte bu nedenle de hep dikkatlerin üzerinde olmasını sağlayabiliyor. Bu yeni sistemi ise daha çok konuşulacağa benziyor.

Şirket henüz resmi olarak açıklamasını yapmamış olsa da şirket kaynaklarından edinilen bilgilere göre para transferi işlemi yakında gerçek olacak. Belki bundan bir 10 yıl öncesinden bu konuşulmuş olsa belki hayal gibi gelecekti ancak uygulamanın bundan önceki başardıklarına baktığımızda da bunun sonucunun başarıya ulaşacağına kesin gözüyle bakılıyor.

WhatsApp bilindiği üzere Facebook’ un bünyesinde yer alıyor dolayısıyla burada her kullanıcı kendi arkadaşına para transferi yapabilecek. Ancak bu uygulama Facebook üzerinden ABD’ de zaten para transferi hizmetini Messenger üzerinden kullanabiliyor. Bu yeni girişimde WhatsApp üzerinden kullanılabilecek.

Ancak sistemin hayata geçmesi ilk olarak Hindistan’ da yapılacak çünkü Hindistan’ da yaklaşık olarak 200 bin kullanıcı bulunuyor. Dolayısıyla burada sistem istenildiği gibi hedefe ulaşabilir ve eksiksiz çalışırsa o zaman tüm dünyada da kullanılmaya başlanacak.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir