WhatsApp’ın En İyi Özellikleri

By | 08 Kasım 2017
12 ay önce 586 views 0 Comment

Günümüzde en çok kullanılan ve artık “default” mesajlaşma uygulaması haline gelen WhatsApp’ı, WhatsApp yapan özelliklere biraz göz atalım istedik.

En son ne zaman SMS’i kullandığınızı hatırlıyor musunuz? Günümüzde SMS’ler artık reklamlarla baş başa kaldı. Eskiden tek bir mesaj için 1 kontör verdiğimiz bile olurdu. Herhalde bu pahalılığa bir isyan olarak ortaya çıkan, WhatsApp ile birlikte SMS’ye olan mecburiyetimizden de kurtulmuş olduk.

Yıllardır ücretsiz olarak kullanılan bu uygulamayı böylesine özel yapan nitelikleri nelerdir?

  • Bildirim özelleştirme

Bu özellik sayesinde farklı bildirim kümelerine sahip olarak önem verdiğiniz insanların attığı mesajları ilk olarak görebilir, ayırım yapabilirsiniz.

  • Belge paylaşma

Kısa bir süre önce WhatsApp’a eklenen bu özellikle birlikte iCloud Drive ve Google Drive kullanarak ya da direkt olarak belgeleri, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

  • Sohbetleri ana ekrana gönderin

Genelde birkaç kişi ile konuşuyorsanız, her defasında ana sayfaya dönerek, kişilere gezmek sizin canınızı sıkabilir. Bunun önüne kolaylıkla geçebilirsiniz. Android telefon kullanıcıları, WhatsApp ana sayfasındayken kısa yolu eklemek istedikleri kişiye basılı tuttuktan sonra “Sohbet Kısayolu Ekle” diyerek işlerini kısaltabilirler. Bu adımlar sonrasında telefonun ana sayfasında WhatsApp haricinde direkt olarak bu konuşmaya gidecek olan bir ikon bulunacak.

  • Uygulamayı açmadan cevap vermek

Ayarlar’dan Bildirim seçeneğinden etkinleştirebileceğiniz bu özellişk ile uygulamayı açmadan gelen bildirimlere cevap verebilirsiniz. Bu özelliği açarsanız kilitli ekranda olsanız bile gelen mesaja cevap verebiliyorsunuz. iOS kullanıcıları ise bu işlem için üçüncü parti bir yazılım kullanmak zorunda kalıyorlar. Ancak Android kullanıcıları, bu ayarları istediği gibi özelleştirebiliyor.

  • GIF paylaşma

GIF’lerin günümüzde hayatımızda çok yer kapladığını söyleyebiliriz. Bir duyguyu ifade ederken fotoğraftan daha çok GIF’leri kullanıyoruz. Gelen son güncellemelerle birlikte GIF’ler de mesaj olarak gönderilebiliyor.

  • Bir sohbeti WhatsApp dışına aktarma

Konuşmayı dışarı aktarabilmek istiyorsanız, bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Android kullanıcıları sohbetin üzerinde yer alan üç noktaya tıklayarak Sohbeti E-Postala seçeneği sayesinde konuşmayı dışarı aktarabilir. iOS kullanıcıları da iletişim bilgilerinden sohbeti dışarı aktarabilme seçeneği ile konuşmayı dışarı aktarabilir.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir