Windows Phone Yüklü Telefonlarda Android Uygulama Çalıştırmak

By | 11 Ekim 2017
12 ay önce 1.452 views 0 Comment

Windows Phone pek rağbet görmemiş olsa da hala piyasada kullanıcıları olan bir işletim sistemi olmaya devam ediyor. Windows Phone stabil, seri, hızlı hatta bir çok developera göre en güvenli işletim sistemi olsa da uygulama yönünde eksik olması hayal kırıklığına uğratmıştı.

Windows phone 8.1 yüklü olan telefonlarda 10 güncellemesinin gelmesiyle beraber uygulama mağazasında birtakım uygulama güncellemeleri arkası arkasına geldi. Ancak bu sürümün diğer sürümlerden ayrılan özelliği microsoftun geri vites yaparak 10. sürümünde .apk (android uygulama kurulum uzantısı) desteği vermesi oldu.

Windows phone 10 güncellemesi alan telefonlarda .apk dosyalarını kurmak için bir çok yöntem mevcut. Kodlamalarla boğmadan bunların arasında en basitini yazımda size aktarmaya çalışacağım.

Öncelikle hangi telefonlarda kullanıldığına bakalım. Windows 10 güncellemesi alacak olan telefonları ve nasıl güncellenmesi gerektiğini microsoftun bu sitesinde bulabilirsiniz.

Güncelleme işlemini tamamladığınız taktirde APKTOW10M isimli araçla dilediğiniz bir Android oyunu veya uygulamayı Windows Phone telefonunuzda çalıştırmanız mümkün. APKTOW10M uygulamasını bilgisayarınıza buradan indirin.

Programı bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra Windows 10 yüklü telefonunuzun “Geliştirici Modu” nu açmanız gerekiyor. Bunun için Ayarlar – Güncelleme ve Güvenlik – Geliştiriciler İçin yolunu izliyor ve Geliştirici Modu nu aktif ediyoruz. Ayrıca cihaz bulunabilirliği açık değilse onu da açmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıysanız telefonunuzu USB ile bilgisayarınıza bağlıyorsunuz. Telefonunuzdan Geliştiriler İçin ekranında bulunan Eşleştir’e dokunuyor ve orada yazan kodu APKTOW10M’de Code kısmına giriyorsunuz. Program ve telefonunuz eşleşti ise artık apk uzantılı Android uygulamalarınızı Windows Phone 10 yüklü telefonunuza, uygulama dosyasını APKTOW10M programına sürükleyerek cihazınıza kurulumunu sağlaya bilirsiniz.

Merak edenler için söyleyelim henüz Windows Phone yüklü cihazlara Android işletim sistemi yüklemesi netlik kazanmadı. O yüzden şimdilik apk uzantılı Android uygulamaları cihazınıza yükleyerek bu uygulama eksikliğini gidermeniz gerekiyor. Her hangi bir gelişme olması durumunda bunu sitemizde paylaşacağız.

Share it people

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir