Youtube Videolarını Arka Planda Çalıştırmak

By | 27 Ekim 2017
12 ay önce 1.308 views 1 Comment

Youtube‘dan müzik videosu açarak telefonun ekranını kapatıp, başka işlerle meşgul olurken, o müziği dinleyebilmek hepimizin yapmak istediği bir şeydir. Normalde bunu yapmak, mümkün değildi. Fakat bunun bir yöntemi var ve bu yazıda sizlerle bunu paylaşmak istiyoruz:

Android olsun, iOS olsun, sürekli olarak Youtube’dan video izliyor ya da müzik dinliyoruz. Spotify tarzı müzik sağlayıcıları olsa da müziğe göre Youtube tercihi de yapabiliyoruz. Nomalde her kullanıcı, şarkı dinlerken ekran kapansa dahi şarkının devam etmesini bekler. Ancak şimdilik bu teknoloji ücretsiz sunulmuyor. Üstelik Türkiye’de ücretli bile sunulmuyor!

Uzun zamandır bu sorunu çözmenin yollarını araştırırken, sonunda bulduk. Youtube Red aboneliğine ihtiyaç duyulmadan Youtube’ı arka planda açık bırakmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip etmenizi öneriyoruz.

  • Android

Öncelikle Google Chrome mobil tarayıcı üzerinden Youtube adresini açın. Daha sonra sağ üstteki üç noktaya tıklayarak açılan pencerede alt kısımda bulunan Masaüstü sitesini iste yazısına tıklayın. Açılan bölümde dinlemek istediğiniz şarkıyı ya da müziğini dinlemek istediğiniz videoları bularak oynatın. Alt bölümde Youtube, size bildirim göstermek için izin isteyecek. Bu izni kabul edin. Hemen ardından uygulamadan masaüstüne geçin. Müzik duracak fakat gelen bildirim sayesinde bu videoyu oynatmaya devam edebileceksiniz. Otomatik oynatıcı aktif değilse, YouTube videoları arka arkaya çalmayacaktır. Bunun için otomatik oynatıcıyı aktif etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sırada telefonunuzun ekranını da kilitleyebilir ve tadını çıkarabilirsiniz.

  • iOS

Öncelikle Dolphin web tarayıcısını edinin. Dolphin web tarayıcısı üzerinden Youtube.com’a gidin. Burada yine Android’deki gibi istediğiniz videoyu bularak oynatmaya başlayın. Hemen ardından Dolphin uygulamasını arka plana atın ve bildirim merkezine gelen uyarıyla Android’de olduğu gibi oynatmayı devam ettirin.

Elbette Youtube geliştiricileri de arka planda müzik dinlemek isteyen kullanıcıların çok olduğunun farkında. Ancak bu özellik Youtube Red sistemi ile sunuluyor ki şirket para kazanabilirsin. Ülkemizde bu abonelik türü henüz aktif olmadığından bu taktik ile işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Share it people

One thought on “Youtube Videolarını Arka Planda Çalıştırmak

  1. Kadir

    Floating apps free uygulamasını şiddetle tavsiye ederim. Ekranı daha işlevsel olarak kullanabilir aynı anda birden çok işlemi yapabilirsiniz. Aynı anda hem YouTube açık kalabilir, not alabilir, hesap makinesini kullanabilirsiniz.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir